Nors R. Rekerta atleidžiamas prašėsi dėl asmeninių motyvų, Seimo nariai diskutavo apie komisijos darbe kylančius sunkumus.
„Šiandien VTEK yra problemų, tą aš jau esu girdėjusi ne vieną kartą ir iš VTEK pirmininko. Kai Seimas pakeitė įstatymą ir komisijos nariai tapo nuolatiniais, buvo ir tokių dalykų, kad komisija nesusirinkdavo, ir, be abejo, suformuoti komisiją nuolatiniam darbui buvo labai sunku.
Jeigu prieš tai komisija buvo sudaroma iš autoritetingų žmonių, turinčių įvairią darbo patirtį, tai dabar tokių žmonių buvo sunku atrasti.
Komisijos pirmininkas ne kartą siūlė keisti įstatymą, grįžtant į buvusią situaciją, kada VTEK nariai būtų ne nuolat dirbantys, o susirenkantys į posėdžius ir priimantys sprendimus“, – sakė Seimo Pirmininkė.
D. Rekerta Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariu paskirtas 2010 m. kovo 18 d. Jo kandidatūrą pateikė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius. Komisijos pirmininku jį pasiūlė Seimo Pirmininkė I. Degutienė.
Po svarstymo nutarimo projektui pritarta bendru sutarimu. Sprendimas dėl R. Rekertos atleidimo bus priimtas slaptu balsavimu.
VTEK sudaro 5 nariai. Po vieną VTEK narį Seimui teikia Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas. Seimo Pirmininkas VTEK nariu teikia skirti vieną iš Seimo frakcijų siūlomų kandidatų, Ministras Pirmininkas – vieną iš Vyriausybės siūlomų kandidatų, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas – vieną iš Lietuvos teisininkų draugijos siūlomų kandidatų, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas – vieną iš šios asociacijos tarybos siūlomų kandidatų. VTEK narys yra valstybės pareigūnas, Seimo skiriamas dirbti nuolatinį darbą VTEK.
Šios komisijos nario kadencijos laikas – 5 metai. Tas pats asmuo VTEK nariu gali būti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.