Vis tik jis LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ ketvirtadienį pažymėjo, kad partnerystės klausimas Seime bus sprendžiamas.
„Vyriausybės programoje, kurią šiandien patvirtino Seimas, šio klausimo sprendimas nėra numatomas kaip prioritetinis, tačiau žinau, jog Seime bus tarpfrakcijinė parlamentarų grupė, kuri šį klausimą mėgins spręsti“, – tvirtino G. Paluckas.
Jis pabrėžė, kad tokie projektai kaip partnerystės įteisinimas gali atsidurti Seime individualiomis parlamentarų pastangomis, o tik Ministrų kabineto iniciatyva nebūtinai užtikrintų įstatymo priėmimą.
„Vien Vyriausybės iniciatyvos, jeigu nėra aritmetinės daugumos to klausimo sprendimui Seime, tikrai nepakaks. Ir, nepaisant to, jog gali nebūti Vyriausybės iniciatyvos, bet dauguma susiformuoja Seime, tas klausimas gali būti išspręstas“, – kalbėjo G. Paluckas.
Ministras pirmininkas pridūrė, kad yra ne tik Lietuvos teismų, bet ir Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) „įvairiausi sprendimai, kurių įgyvendinimas Lietuvoje stringa“.
Socialdemokratas G. Paluckas lapkričio pabaigoje sakė, kad civilinės partnerystės klausimui atsidūrus parlamento darbotvarkėje jis balsuodamas partnerystę palaikytų, kaip ir anksčiau.
Tuo metu Seimo pirmininkas demokratas Saulius Skvernelis praėjusią savaitę po susitikimo su Lietuvos žmogaus teisių centro direktore Jūrate Juškaite žadėjo ieškoti sprendimų dėl vienos lyties porų santykių įteisinimo.
Vilniaus miesto apylinkės teismas lapkričio 6-ąją pirmą kartą Lietuvoje pilnateisiu tėvu pripažino tos pačios lyties asmenį, kai konstatavo, kad J. Juškaitė yra mama kartu su biologine mergaitės motina lygių galimybių kontroliere Birute Sabatauskaite.
Po šio teismo sprendimo J. Juškaitė ketino kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos tarnybą, kad ji dokumentuose būtų įrašyta antrąja vaiko motina.
Moteriai teisme atstovavęs kontoros „Ellex Valiunas“ advokatas Donatas Murauskas BNS teigė, kad ši konkreti byla nesukuria teisinio precedento, tačiau gali įkvėpti panašioje situacijoje atsidūrusias šeimas pagerinti savo padėtį.
Pernai pavasarį Seimas po svarstymo minimalia balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė. Liko vienintelis balsavimas dėl šio projekto priėmimo.
Lietuvoje šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties porų partnerystė. Ankstesni bandymai tai padaryti parlamente buvo nesėkmingi.