„Pagal atliktus tyrimų duomenis, higienos normų reikalavimų nė vienas rodiklis neviršijo“, – BNS sakė Marijampolės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Kastytis Stankus.
Marijampolėje antradienį dezinfekuojant vandenvietės filtrą, taip naikinant vandentiekio vandenyje užsiveisusias lervas, į geriamąjį vandenį pateko antrinių chloro reakcijos produktų.
Vis dėlto K.Stankus teigė, kad kai kuriuose Marijampolės rajonuose vanduo dar turi specifinį kvapą ir skonį.
Gyventojams siekiant apsidrausti, jis rekomenduoja vandenį prieš vartojimą užvirti.
„Galima rekomenduoti jį virtinti, bet ne kokiame nors plastikiniame virdulyje, o metaliniuose induose, kad gautų pakunkuliuoti“, – sakė K.Stankus.
„Sūduvos vandenų“ atstovai tvirtina, kad geriamasis vanduo Marijampolėje jau yra saugus naudoti, o padėtis stabilizuota. Penktadienį Marijampolės savivaldybėje vėl renkasi ekstremalių situacijų komisija, o kitą savaitę specialų pasitarimą žada rengti aplinkos ministras.
„Kaip žadėjome, iki penktadienio sutvarkėme viską, bet gyventojų prašytume, jei kur nors kvapą pajustų, pranešti. Kvapas gali būti užsilikęs įvairiuoose akligatviuose, kur mažai vartojama ar negyvenama. Pranešus mes iš karto reaguosim, kur reikia išvalyti. Mes jau tiekiame gerą vandenį“, – tikino „Sūduvos vandenų“ laikinasis vadovas Gintautas Jankauskas.
Balandžio viduryje paskelbta, kad Marijampolės miesto gyventojams bendrovės „Sūduvos vandenys“ tiekiamame geriamajame vandenyje pastebėta bestuburių lervų.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai balandį rekomendavo miesto gyventojams naudoti tik virintą vandenį.