Antradienį Panevėžio gelbėtojai pumpuoja vandenį iš apsemto gyvenamojo namo, esančio Panevėžio rajono Šeškų kaime, sodų bendrijoje „Piniava“. Praėjusią parą šalies ugniagesiai 8 kartus vyko pumpuoti vandenį iš apsemtų gyvenamųjų namų ir visuomeninių įstaigų pastatų. Šešių pagalbos skambučių vakar buvo sulaukta Kauno apskrityje, po vieną – Šiaulių ir Alytaus apskrityse.
Akmenės rajono Jučių kaime gelbėtojai pirmadienį išsiurbė vandenį iš vietos bibliotekos pastato, o Kėdainių ugniagesiai skubėjo į tris įvykio vietas. Skongalio gatvėje jie siurbė vandenį iš Kėdainių jaunimo mokyklos pastato rūsio, Sodų gatvėje pumpavo vandenį iš daugiabučio namo rūsio, o iš Skongalio ir Telegos gatvių sankirtos gelbėjimo valtimi parplukdė 3 gyventojus į namus bei ištempė apsemtą lengvąjį automobilį „Audi A6“.
Pirmadienį popiet Kauno rajono Naujatrobio kaime Nevėžio upė pralaužė pylimą ir apsėmė apie 50 sodo sklypų penkiose sodų bendrijose. Iš vieno apsemto namo buvo evakuota viena šeima, o kituose užlietuose sklypuose gyventojai atsisakė evakuotis ir liko namuose.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nori atkreipti visuomenės dėmesį į situaciją dėl pakilusio vandens lygio ir prašo gyventojų būti atsargių. Prasidėjus potvyniui, patariama nėščioms moterims, ligoniams, senyvo amžiaus žmonėms ir vaikams iš potvynio zonos išvykti į saugesnę vietovę.
Paliekant namus svarbu užsukti vandens ir dujų čiaupus, išjungti elektrą, pasiimti dokumentus, vertybes ir būtiniausius daiktus. Tiems, kurie nusprendė nesikelti iš savo gyvenamosios vietos, patariama palaikyti ryšį su kaimynais ir būti pasirengusiems vieni kitiems padėti. Taip pat būtina pasirūpinti maistu, geriamuoju vandeniu, reikiama apranga, įsigyti būtiniausių prekių ilgesniam laikui. Prašome gerai izoliuoti visus elektros laidus, kad neįvyktų trumpasis jungimasis, o daiktus, kuriuos gali sugadinti vanduo, sukelti į viršutinius aukštus, pastoges, užsandarinti šulinius.
Labai svarbus yra vietos valdžios greitas ir tinkamas reagavimas siekiant užtikrinti gyventojų saugumą. Hidrotechniniai įrenginiai turi būti nuolat prižiūrimi, nes pavasarinio polaidžio metu jų tinkamas funkcionavimas ir panaudojimas yra ypatingai svarbūs.
Nors didelio potvynio Nemuno Žemupyje nesitikima, tačiau dėl pagausėjusio pavasarinio polaidžio vandens reikia būti atsargiems. Kaip ir kiekvienais metais šalies ugniagesiai gelbėtojai, kariuomenė ir kitos tarnybos yra pasirengusios padėti Nemuno Žemupio gyventojams, kurių gyvenamuosius namus, sodybas, žemes gali apsemti vanduo.