Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 04 02

Policija ruošiasi Velykų savaitgaliui: dirbs sustiprintos pajėgos, vairuotojai bus tikrinami ir naktimis

Policija ruošiasi ilgajam Velykų savaitgalių, per kurį sustiprintomis pajėgomis prižiūrės, kaip žmonės laikosi judėjimo ribojimų. Tikrinami bus ne tik vairuotojai, bandantys patekti į kitas savivaldybes, pareigūnai gali sustabdyti žmones ir lankytinose vietose bei pasiteirauti, ar jie čia atvyko teisėtai.
Policijos postas prie išvažiavimo iš Vilniaus
Policijos postas prie išvažiavimo iš Vilniaus / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Ateinantį savaitgalį planuojame intensyvų darbą“, – sakė generalinio policijos komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

Anot jo, patikros vyko visą laiką, tačiau itin intensyvus darbus prasideda nuo šiandien.

„Šiandien pradedame šiek tiek intensyvesnį darbą vykdydami patikras tiek Lietuvos keliuose, tiek tikrindami traukiniais ir maršrutiniais autobusais vykstančius žmones. Policija dirba visą parą, kalbant apie patikros postus, vairuotojai turėtų nenustebti net jei bus sustabdyti nakties metu ir bus patikrinti, ar keliauja tarp savivaldybių, turėdami tam pagrindą“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė A.Paulaukas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Arūnas Paulauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Arūnas Paulauskas

Pasak A.Paulausko, per ilguosius savaitgalius natūraliai stebimas didesnis srautas bandančių išvažiuoti iš didmiesčių, o į kurortinius miestelius dauguma kaip tik bando patekti. Todėl policija dirbs atsižvelgdama į tai.

„Prie kurortinių miestelių dėl to labiausiai kontroliuojamas įvažiuojantis transportas, – kalbėjo jis. – Mūsų pareigūnai kurortiniuose miesteliuose, lankytinose vietose, tiesiog pamatę, kad žmonės atvyko, prieina ir paprašo pagrįsti, kodėl jie čia yra, kokiu pagrindu atvyko, iš kokios savivaldybės ir įvertina, ar jie čia yra teisėtai.“

Jis užsiminė, kad jei bus nustatyta, kad žmogus į savivaldybę atvyko nepaisydamas judėjimo ribojimų, baudos neišvengs. Už šį pažeidimą skiriama bauda nuo 500 eurų, tačiau jei su pažeidimu sutinkama ir per pastaruosius metus pilietis nebaustas administracine tvarka, jam gali būti skiriama pusė minimalios baudos – 250 eurų.

„Jei jis kitoje savivaldybėje sulaikoma ir identifikuojama, kad jis neteisėtai prieš kelias dienas ar tą pačią dieną pateko, tai traktuojama kaip pažeidimas“, – kalbėjo jis.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Eismo spūstis
Arno Strumilos / 15min nuotr./Eismo spūstis

Praėjusį savaitgalį dėl patikrų kilo pasipiktinimas, nes kai kuriems žmonėms reikėjo net po kelias valandas laukti spūstyse prie išvažiavimų iš miestų. Anot A.Paulausko, policija padarė išvadas ir įvertino taktines klaidas.

„Peržiūrėjome taktiką, visų pirma, skyrėme daugiau žmonių, kad patikrą būtų galima atlikti greičiau. Antra, postų vyresnieji vertins situaciją ir pamatę, kad kaupiasi eilė, matoma, kad žmonėms tenka laukti ilgiau nei 30 minučių, patikra bus vykdoma greičiau. Galbūt kažkoks procentas automobilių, kurie tikrai nekels jokio įtarimo, bus praleisti be patikros“, užsiminė jis.

Komisaro pavaduotojas prašė žmonių, kad jie turėtų su savimi reikiamus dokumentus.

„Jei jie keliauja, kur turi nekilnojamojo turto, tai reikia turėti registro išrašą. Galima tiesiog pasidaryti nuotrauką, turėti telefone, – sakė jis. – Kiti dokumentai, pavyzdžiui, jei vykstama darbo reikalais, tai darbuotojo pažymėjimas ar darbo grafiko kopija, taip pagrįsti teisėtumą, kodėl jis vyksta į kitą savivaldybę.“

Jis pridūrė, kad vykti į kitą savivaldybę galės tik turintys ten turto, o kitur išsinuomota sodyba ar viešbutis nėra priežastis pažeisti judėjimo ribojimus.

Anot A.Paulausko, Vyriausybės nutarime yra išlyga, kad keliauti galima ir kitais neatidėliotinais atvejais, todėl išskirtiniai atvejai bus įvertinti individualiai.

„Visą laiką vertiname žmogiškąjį faktorių ir pareigūnai atsižvelgia į situacijas gyvenime, Vyriausybės nutarimas negali aprėpti kiekvienos situacijos. Policijos pareigūnai vertina kiekvieną atvejį ir priima sprendimą vietoje“, – sakė jis.

Tačiau jis pridūrė, kad pareigūnų apkvailinti nepavyks, o istorijų apie kelionę norint pirkti naminius gyvūnėlius ar automobilius, policija jau girdėjo ne kartą.

„Pasitaiko ir užsieniečių, kurie nuolat Lietuvoje dirba, jie nelabai supranta mūsų savivaldybių susiskirstymo, juos stebina, kodėl mes juos stabdome, tikriname. Jei nuoširdžiai matome, kad žmogus negalėjo žinoti apie tam tikrus ribojimus, reaguojame geranoriškai, tiesiog įspėjame ir apgręžiame, nurodome grįžti į savo savivaldybę“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?