„Natūralu, darbas yra sutrikęs. Mūsų vidinė sistema veikia, dokumentus tvarkome, tačiau negalime jų perduoti į e.sveikatą. Viskas, kas su tuo susiję – elektroniniai receptai, elektroniniai siuntimai, išrašai – stringa“, – sakė Vilniaus Šeškinės poliklinikos vadovė Daiva Kanopienė.
Jos teigimu, šiuo metu pacientai arba informuojami apie tai, kad vaistai bus išrašyti kitą dieną, arba išrašomi popieriniai receptai, jei vaistus gauti yra būtina.
Dar viena problema, kai žmonės ateina su elektroniniais siuntimais, mes jų nematome, – paminėjo D.Kanopienė.
„Kur lėtinės ligos, kur nėra ekstra, tai elektroninį receptą vidinėje sistemoje gydytojas gali pasirašyti, o nusiųsti į e.sveikatos sistemą kitą dieną, kai ji bus sutvarkyta. Tik reikia informuoti pacientą, kad jis neitų į polikliniką“, – kalbėjo D.Kanopienė.
„Dar viena problema, kai žmonės ateina su elektroniniais siuntimais, mes jų nematome. Ministerijos nurodymas yra tas, kad jei taip nutinka, reikia skambinti siuntimą išdavusiam gydytojui, bet tas irgi užtrunka“, – pridūrė ji.
Šeškinės poliklinikos vadovė taip pat pabrėžė, kad nors darbas ir sulėtėjo, visi pacientai, kurie ateis į polikliniką, bus priimti.
Jei nesklandumai užsitęs – bus chaosas
Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro laikinoji direktoriaus pavaduotoja medicinai Zina Žemčiugova BNS sakė, kad jei sutrikimas užsitęs, tuomet kils gerokai daugiau problemų.
„Darbas stoja, jį reikės kažkurią dieną nudirbti – tuos pačius receptus surašyti į sistemą, siuntimus surašyti. (...) Mes turim savo sistemą, receptą galim pradėti rašyti, bet kol neveikia sistema, tol negalim jo nusiųsti. Tai pusę darbo tik galim padaryti“, – sakė ji.
„Norėčiau tikėti, kad tai yra laikini nesklandumai. Jei tai tęsis kelias dienas, tada prasidės chaosas. Gerai, jei tik su vaistais problemų kyla, bet jei žmogus turi važiuoti į kitą miestą operacijai, tada jam reikia ateiti pasiimti popierinį siuntimą, gauti visus atšviestus tyrimų rezultatus“, – pridūrė medikė.
Ji pabrėžė, kad šiuo metu medikai tikisi supratingumo iš pacientų.
Darbas stoja, jį reikės kažkurią dieną nudirbti – tuos pačius receptus surašyti į sistemą, siuntimus surašyti, – sakė Z.Žemčiugova.
„Svarbiausia, kad pacientai suprastų, kad ne piktybiškai mes taip darom, o dėl to, kad taip nutiko“, – sakė Z.Žemčiugova.
Pirmadienio vakarą, kaip informavo Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius, dėl „pastato konstrukcijos pažeidimų“ trūkus vamzdžiui per liūtį buvo užpilta įstaigos serverinė. Tai sutrikdė informacinių sistemų veiklą, tarp jų – ir e.sveikatos.
Anot ekonomikos ir inovacijų ministro Rimanto Sinkevičiaus, šios sistemos darbas turėtų būti atkurtas maždaug per parą.