Penktadienio rytą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas G.Landsbergis pareiškė, kad dėl išmokų naudojimo situacijos, kurios radare pirmiausia atsidūrusi konservatorių deleguota ministrė Jurgita Šiugždinienė, partijos vadovybė svarstys ir Vyriausybės pasitraukimą, ir pirmalaikių Seimo rinkimų galimybę.
Buvo tikimasi, kad situaciją pakomentuos ir I.Šimonytė.
Penktadienį ji atvyko į Seimo rūmus, kur 10 valandą sakė sveikinimo kalbą Pilietinio pasipriešinimo forume „Mūsų visų reikalas“.
Tačiau jos laukusiems žurnalistams nieko nekomentavo.
Pastarąjį kartą premjerė viešai pasisakė ketvirtadienį, kai Seime vyko plenarinis posėdis.
Tačiau ji nutylėjo, kad jau trečiadienio vakarą buvo gavusi švietimo, mokslo ir sporto ministrės J.Šiugždinienės atsistatydinimo pareiškimą.
Vėliau, kai paaiškėjo, jog iš prezidento Gitano Nausėdos vyriausiojo patarėjo pareigų traukiasi Povilas Mačiulis, taip pat dirbęs Kauno miesto savivaldybėje ir negalintis čekiais pagrįsti išmokų panaudojimo, I.Šimonytė žurnalistams situacijos irgi nekomentavo.
Nesureikšmintų vieno veiksmo
Paklaustas, ar normalu, kad premjerė esant krizinei situacijai netaria žodžio, Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas A.Lašas sakė, kad turbūt normalu, kai nežinai, ką tarti.
„Šiuo atveju tokia ta situacija ir yra. Jeigu premjerė dar neturi atsakymų savo galvoje, tai bando kažkaip nekalbėti.
Ateis laikas, ji tikrai neišvengs kalbėjimo. Bet gal pirmiausia reikia kažkaip sukaupti mintis“, – komentavo jis.
Apžvalgininko nuomone, greičiausiai I.Šimonytė laukia TS-LKD prezidiumo posėdžio, vyksiančio penktadienį popiet.
„Laukiama kažkaip susidėlioti kažkokius pagrindinius taškus. Matyt, dar gal ir nėra galutinio sprendimo dėl Vyriausybės sudėties, ateities. Šiuo atveju nesureikšminčiau šito vieno veiksmo kaip kažkokio esminio.
Aš manau, čia tiesiog yra smulkmena, o ilgesnėje perspektyvoje, matyt, sprendžiami tokie fundamentalūs klausimai. Atsakymų dar nėra ir dėl to bandoma spręsti. Juk čia ne tik apie vieną žmogų, kaip ir G.Landsbergis kalbėjo, čia kalbame apie sistemines problemas ir kaip jas reikėtų atliepti, kokių iniciatyvų imtis, iš tiesų yra atviras klausimas“, – pažymėjo A.Lašas.
Kreipia akis į dar du ministrus
Visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus viešinti duomenis apie galimai neskaidriai savivaldybių tarybų narių leistus mokesčių mokėtojų pinigus, skirtus kompensacijoms už jų veiklą, kilo skandalas.
Skelbta, kad daugiau kaip pusantrų metų Kauno miesto savivaldybės taryboje dirbusi J.Šiugždinienė panaudojo 13,8 tūkst. eurų.
Tiek I.Šimonytė, tiek J.Šiugždinienę delegavę konservatoriai nurodė pasitikintys kolege.
Apie tai ji pranešė po informacijos apie P.Mačiulio sprendimą trauktis iš prezidentūros.
Po to interviu LRT televizijos laidai „Dienos tema“ G.Nausėda pareiškė, kad klausimų dėl išlaidų dirbant Kauno savivaldoje sulaukusių J.Šiugždinienės, taip pat kultūros ir finansų ministrų liberalo Simono Kairio bei konservatorės Gintarės Skaistės atsistatydinimas būtų geriausias sprendimas Vyriausybei.
Kartu valstybės vadovas pareiškė, kad šis ministrų kabinetas turi dirbti toliau.