Pasak Klaipėdos universiteto lektorės, naujausi įvykiai – M.Majausko pašalinimas iš partijos, vakarykštis posėdis Seime, Seimo nariui sukūrė didelę reklamą ir viešumą.
„Natūrali įvykių tąsa ir yra kandidatavimas į merus. Šią akimirką to sukaupto kapitalo daugiau nelabai ir yra kur panaudoti“, – svarstė G.Burbulytė-Tsiskarishvili.
Politologo Lauro Bielinio manymu, pastaruoju metu M.Majauskas sukauptą nemažą dėmesio resursą nukreipė jam politiškai naudinga kryptimi.
„Čia aš manau jis pasielgė racionaliai, suvokdamas, kad konfliktuoti partijos viduje ir su partija, ir su frakcija yra iš vienos pusės politiškai pavojinga, o iš kitos pusės net nekorektiška. Jis to nelabai daro“, – pastebėjo jis.
Nukreipdamas visą gautą dėmesį į rinkimus, Seimo narys, anot L.Bielinio, išgauna politinį efektą, kuris jam naudingas dėl dviejų priežasčių.
„Jis aktyviai dalyvauja politiniame lauke, yra matomas. Jeigu jis nelaimės, tokiu būdu įgaus dar didesnį žinomumą išlikdamas Seime, turės didžiulį šansą ir toliau vienaip ar kitaip balotiruotis į Seimą.
Jeigu jis laimės rinkimus, tai iš tikrųjų gana įdomiai atrodys ir mes matysime tokį merą, kuris būdamas iš vienos pusės konservatoriumi, savotiškai atrodys neutraliu. Tai galbūt naudinga Vilniaus visuomenei“, – samprotavo jis.
Paklausta, kaip M.Majausko sprendimas kandidatuoti į Vilniaus merus paveiktų kitus kandidatus, G.Burbulytė-Tsiskarishvili tikino, kad staigus, neplanuotas įsiveržimas, surinkus didelį matomumą, kitiems kandidatams turėtų kelti nerimą. Be to, pridėjo ji, esama situacija su kandidatais į sostinės merus yra vidutiniška.
„Būkim biedni, bet teisingi. Žvelgiant į kandidatų sąrašą, tai iki šiol neturėjom vieno ar net dviejų aiškių lyderių, tarp kurių galėtų vykti arši kova dėl antro turo arba netgi tokių, kurie galėtų laimėti. Tai situacija su esamais kandidatais yra tokia vidutiniška“, – kalbėjo ji.
L.Bielinio nuomone, M.Majauskas turi šansą išeiti į antrą rinkimų turą. Tiesa, pastebėjo politologas, nežinia, ar jam pakaks organizacinių resursų tam, kad galėtų vykdyti rimtą rinkiminę kampaniją.
O ar verta dėl tokio M.Majausko sprendimo sunerimti konservatorių kandidatui Valdui Benkunskui?
V.Benkunskas neturi tokio ryškaus įvaizdžio kaip M.Majauskas, pastebėjo L.Bielinis.
Majauskas yra ryškesnis, matomesnis ir čia nėra konkurencijos.
„Lyginant juos du, Majauskas yra ryškesnis, matomesnis ir čia nėra konkurencijos“, – kalbėjo jis.
Tuo metu G.Burbulytė-Tsiskarishvili atsakė trumpai: „Taip“.
Jos manymu, M.Majauskas gali pervilioti dalį konservatorių rinkėjų, nors „katastrofiško pakenkimo“ esą tikėtis nereikėtų.
„Matom ir apskritai iš to, kas yra atskleidžiama viešojoje erdvėje, nebuvo taip jau visi prieš Majauską nusiteikę“, – apibendrino ji.
M.Jastramskis: galimybės menkos
Tuo tarpu politologas Mažvydas Jastramskis skeptiškas dėl M.Majausko galimybių.
Jis savo „Facebook“ paskyroje teigia, kad šis žingsnis yra bandymas išlikti dėmesio centre galvojant apie politinę ateitį. Tačiau M.Jastramskis nemano, kad M.Majausko perspektyvos geros: „Gal procentuką kokį ir nugnybs, tačiau Majauskas jau 2015 metais ėjo nuo konservatorių į merus, ir tada surinko gerokai mažiau balsų, nei partijos sąrašas. Rimta ambicija? Tikrai ne. Meras be partijos/daugumos - meras be rankų. Na, bent jau iš nacionalinės problemos Majauskas taps Vilniaus problema. Kaip kokia eglutė“.