„Naujasis pirmininkas nėra iš tų labai garsių ar galinčių keisti partijos veidą politikų“, – BNS šeštadienį sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) docentas Tomas Janeliūnas.
Šeštadienį naujuoju LiCS pirmininku buvo išrinktas buvęs vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.
„Greičiausiai partija ieškos galimybių įsilieti į didesnes partijas. (...) Savarankiškai šita partija neturi daug perspektyvų“, – teigė jis.
Pasak jo, liberalcentristus gali būti bandoma įtraukti į „naują politinį darinį“ jungiantis Darbo partijai su „Tvarka ir teisingumu“.
Kitas TSPMI atstovas Alvidas Lukošaitis, kalbėdamas apie LiCS perspektyvas, sakė, kad „viskas veda į apsisprendimą kažkur šlietis, glaustis“.
„Manau, kad viskas yra pribrendę, jog jie turėtų pabaigti savo improvizaciją vienu instrumentu tylinčiame liberalų orkestre. Jei dar nori kokį dūžį lėkštėmis atlikti arba įsikalti paskutinę vinį į karstą, tai tegu dar sudalyvauja savivaldybių rinkimuose, ir, manau, tuo viskas pasibaigtų“, – teigė politologas.
Pasak A.Lukošaičio, liberalios partijos turėtų „pabaigti ambicijų karus ir susijungti draugėn“.
„Manau, kad laikas tokiam žingsniui, tokiam apsisprendimui yra pribrendęs“, – sakė jis.
Tačiau T.Janeliūnas abejojo, ar Liberalų sąjūdis artimiausioje ateityje bus linkęs formaliai jungtis su liberalcentristais.
„Liberalų sąjūdis, manau, gana aiškiai pasakė, kad jie neketina daryti formalaus partijų susivienijimo, o tikisi, kad atskiri nariai iš LiCS pereis į Liberalų sąjūdį. Toks pasirinkimas iš Liberalų sąjūdžio pusės yra logiškas, nes jie šiuo metu yra gerokai populiaresnė partija ir gali pritraukti tiek liberalių pažiūrų politikus, tiek rinkėjus“, – teigė jis.
Ankstesnės kadencijos Seime LiCS priklausė valdančiajai koalicijai. Pernai spalį per Seimo rinkimus partija neįveikė privalomo 5 proc. barjero, surinko 2,06 proc. balsų. Dabartiniame parlamente ji neturi nė vieno atstovo.