„Tauta, visuomenė, pirmiausia, žiniasklaidos, komentatorių, vertintojų, politikos ekspertų dėka, šitą žinutę priims vienareikšmiškai ir labai paprastai – saviškiai dangsto saviškius. Tokia žinutė ir bus priimta, kalbant folkloro kalba“, – BNS antradienį sakė A.Lukošaitis.
„Ir taip pliusų Seimo veikloje tauta, visuomenė labai sunkiai suranda, labai sunkiai įžiūri, o toks sprendimas, be abejo, gerokai apsunkins parlamento, kaip institucijos, santykius su tauta. Tai bus vienas svarbiausių štrichų neigiama prasme, žiūrint tiek retrospektyviai, tiek ir perspektyvoje, iki kadencijos pabaigos“, – sakė politikos ekspertas.
Seimas antradienį neleido E.Lementausko patraukti baudžiamojon atsakomybėn, todėl teismas negalės tęsti jo baudžiamosios bylos nagrinėjimo. Už tai, kad dėl papirkimo teisiamo parlamentaro imunitetas būtų panaikintas, balsavo 68 parlamentarai, prieš nebuvo nė vieno, keturi balsuodami susilaikė. Imuniteto panaikinimui pritrūko trijų balsų.
Pasak politologo, balsavimas parodė parlamento politinės kultūros trūkumą.
„Manau, kad politinės kultūros reikalai yra pirmame plane ir problemos šioje vietoje yra labai gilios“, – tvirtino pašnekovas.
Nebalsuoti už E.Lementausko imuniteto panaikinimą nusprendė opozicinių partijų frakcijos – balsavime nedalyvavo Seimo nariai iš Darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Krikščionių partijos frakcijų.