Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 09 24

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Didžiulė našta ir atsakomybė, skausmas dėl karų, noras pakeisti pasaulį ir kartu – supratimas, kad visko pakeisti nepavyks. Šiuos dalykus popiežiaus Pranciškaus asmenyje įžvelgė brolis pranciškonas Algirdas Malakauskis, kuris su Šventuoju Tėvu pabendravo ypač artimai – ne tik iš arti klausėsi popiežiaus kalbos, bet ir Lietuvos vyrų vienuolių vardu spaudė popiežiui ranką.
Popiežius palydimas nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki Katedros
Popiežius palydimas nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki Katedros / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

A.Malakauskis pirmadienį su 15min sutiko pasidalinti įspūdžiais ir jausmais, kuriuos patyrė iš arti išvydęs popiežių Pranciškų. Vienuolio teigimu, iš arti buvo matyti, kokia sunki yra popiežiui tenkanti pareiga.

„Įspūdis tikrai didelis. Matyti jo kaip žmogaus tokia didelė našta. Atsakomybė už Bažnyčią, už tikinčiuosius. Ir sakyčiau, kad kai matai jį iš arti, tai matai didžiulį dvasinį kontekstą, kurį jis neša. Ypač jo skausmą dėl karų, kurie vyksta Sirijoje, Ukrainoje ir kitur, migrantų krizės, skęstančių migrantų“, – 15min sakė A.Malakauskis.

Popiežiaus akyse vienuolis sakė įžvelgęs norą pakeisti pasaulį, bet kartu ir supratimą, kad vienas jis negali padaryti visko.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Malakauskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Malakauskis

„Jo akyse yra noras pakeisti pasaulį ir kartu matymas, kad jis irgi yra žmogus.

Jo akyse yra noras pakeisti pasaulį ir kartu matymas, kad jis irgi yra žmogus.

Nors daro, ką gali, kiek gali, bet supranta, kad visko nepavyks pakeisti ir kad viskas galiausiai lieka Dievo rankose. Toks rūpestis dėl pasaulio, ypač dėl tų sričių, kur žmogui skauda“, – kalbėjo vienuolis.

A.Malakauskis ranką popiežiui spaudė Kaune, prieš popiežiaus Pranciškaus susitikimą su Lietuvos kunigais, vienuoliais ir vienuolėmis. Pranciškono teigimu, viso susitikimo metu jautėsi didelis noras bendrauti betarpiškai ir asmeniškai.

„Tam tikra prasme galbūt jį slėgė, kad vizito laikas labai trumpas, o jis nori prisiliesti prie žmogaus labai asmeniškai. Buvau labai arti, kai popiežius kalbėjo Lietuvos vienuoliams ir kunigams, sėdėjau pirmoje eilėje, galėjau iš arti jį stebėti beveik valandą laiko, tai buvo matyti, kad buvo paruoštas tekstas, kurį jis turėjo perskaityti, bet jis to teksto beveik nenaudojo, kalbėjo spontaniškai“, – pasakojo vienuolis.

Paklaustas, kodėl popiežius vizito metu Vilniuje netikėtai sustojo prie hospiso ligonių ir juos palaimino, A.Malakauskis sakė, kad popiežiui labai rūpi žmogaus skausmas ir jis taip stengėsi atkreipti dėmesį į žmones, kuriems skauda.

„Žmonės popiežiaus laukia, žmonės nori jį pamatyti, tai jis išnaudoja tą galimybę. Stengiasi prieiti prie žmogaus, paguosti, sustiprinti, įkvėpti. Ir ypatingai prie tų, kuriems skauda. Sakyčiau, šitoje vietoje Lietuvoje popiežius paliko didelę žinutę, kad mes turime būti vieni kitiems artimi ne vien tada, kai esame džiaugsmingi, bet ir tuomet, kai mums skauda.

Lietuvoje popiežius paliko didelę žinutę, kad mes turime būti vieni kitiems artimi ne vien tada, kai esame džiaugsmingi, bet ir tuomet, kai mums skauda.

O tai gali nutikti bet kurią akimirką“, – sakė vienuolis.

Jo teigimu, visuomenėje daugiausia dėmesio sulaukia jauni, gražūs, linksmi, iškalbūs žmonės, su tokiais daugeliui labiausiai patinka bendrauti, tačiau kiekvieną akimirką, pavyzdžiui, patekus į avariją, situacija gali pasikeisti.

„Popiežius į tai atkreipia dėmesį, parodo, kad kiekvienas žmogus yra vertingas, kiekvienas žmogus visų pirma yra žmogus. Ir kad mums kaip visuomenei reikia tokių žmonių neužmiršti, juos branginti“, – sakė vienuolis.

Apskritai, A.Malakauskio teigimu, popiežiaus vizitą reikia vertinti kaip didžiulę dovaną.

„Didžiulė dovana Lietuvai. Vizitas buvo pozityvi, dvasinė vilties žinutė Lietuvai“, – pabrėžė pranciškonas.

Popiežius Pranciškus kaip Katalikų bažnyčios ir Vatikano valstybės vadovas Vilniuje bei Kaune lankėsi rugsėjo 22-23 d. Jis prezidentūroje susitiko su Dalia Grybauskaite, meldėsi Aušros vartų koplyčioje, su jaunimu bendravo Katedros aikštėje Vilniuje, Kauno santakoje aukojo šv. Mišias, Kauno katedroje bendravo su Lietuvos dvasininkija, sostinėje pagerbė žydų ir nacių aukas.

Sekmadienio pavakare formaliai popiežiaus vizitas Lietuvoje baigėsi. Tačiau popiežius nakvoja Vilniuje ir prieš lankydamas kitas Baltijos šalis – Latviją pirmadienį ir Estiją antradienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais