„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 10 22 /16:19

Postą išsaugojęs V.Pranckietis lieka prie savo – inicijuoja pirmalaikius Seimo rinkimus

Po antrojo balsavimo Seime pirmininko postą išsaugojęs Viktoras Pranckietis sakė, kad jis lieka vienu iš parlamentarų, siūlančių nelaukti kadencijos pabaigos ir surengti išankstinius parlamento rinkimus.
Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

V.Pranckietis sakė, kad pasirašė Seimo nutarimo projektą, pagal kurį siūloma rengti pirmalaikius parlamento rinkimus.

„Pasirašiau ant projekto, kadangi tai buvo toks reikalavimas kažkada pavasarį, kad, jeigu neatstatydins manęs, tada reikės organizuoti išankstinius rinkimus. Tai, manau, kad tas pasiūlymas gali skintis kelią“, – komentavo jis.

VIDEO: Postą išsaugojęs V.Pranckietis: pasirašiau ant išankstinių Seimo rinkimų projekto

Perklaustas, ar jis bus vienas pirmalaikių rinkimų iniciatorių, V.Pranckietis patikino, kad niekas nepasikeitė.

„Aš pasirašiau ant projekto. Tai taip, tie, kurie pasirašo ant projekto, yra iniciatoriai“, – patvirtino jis.

Aš pasirašiau ant projekto. Tai taip, tie, kurie pasirašo ant projekto, yra iniciatoriai.

Tačiau Seimo pirmininkas negalėjo atsakyti, kada tiksliai, pagal minėtą projektą, siūloma rengti išankstinius rinkimus.

„Geras klausimas, pasižiūrėsiu. Pavasarį“, – teigė jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga prieš 2016 m. Seimo rinkimus žadėjo perkelti Seimo rinkimus iš rudens į pavasarį, tačiau partija šios idėjos atsisakė, o V.Pranckietis paliko partiją.

Dauguma – suskilusi

Valdančiųjų antradienį inicijuoto balsavimo rezultatai, anot V.Pranckiečio, parodė, kad dauguma nėra vieninga.

„Buvo sutelkta visa vadinamoji dauguma ir iš jų nebalsavo tiek daug žmonių, tai jau rodo, kad tai nėra vieninga frakcija. Jeigu nevieninga, reiškia, ji yra suskilusi“, – mano jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis

Klausiamas, ar, jo nuomone, balsavimą dėl jo atleidimo inicijavusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis susitaikys su pralaimėjimu, V.Pranckietis atsakė, kad to reikėtų klausti paties „valstiečių“ lyderio.

„Aš jo nemačiau, nežinau, ką jis susitaikė ar nesusitaikė. Čia nėra ką susitaikyti. Sprendimas dabar yra ir toje sesijoje antrą kartą tokio teikti nebegalima“, – pabrėžė Seimo pirmininko postą išsaugojęs politikas.

Aš jo nemačiau, nežinau, ką jis susitaikė ar nesusitaikė.

Taip pat V.Pranckietis akcentavo visada sakęs, kad yra valdančiojoje daugumoje, rengė Vyriausybės ir LVŽS programas.

G.Kirkilas: koalicija vėl mažuma

Valdančiųjų „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas sako, kad nepavykus atleisti Seimo pirmininko V.Pranckiečio, valdančioji koalicija vėl dirba mažumos sąlygomis. Apie tai praneša BNS.

„Turbūt vėl turime de facto mažumos Vyriausybę“, – antradienį BNS sakė Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas

Slaptame balsavime dalyvavo tik valdančiųjų „valstiečių“, „socialdarbiečių“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariai bei keletas Mišrios Seimų narių grupės atstovų.

G.Kirkilas pareiškė, kad Seimo pirmininkas tampa visiškai priklausomas nuo opozicijos, todėl ji turėtų prisiimti atsakomybę už V.Pranckietį ir galbūt palaikyti kai kuriuos valdančiųjų siūlymus, siekiant išvengti politinės krizės.

Jis pabrėžė, kad daug kur Europoje parlamento vadovo postas atiduodamas opozicijai, kai valdantiesiems trūksta kelių balsų įstatymų priėmimui.

„Tokiu būdu veikia demokratija. Pas mus kol kas taip neatsitiko, bet būtų gerai, kad opozicija prisiimtų atsakomybę už dabartinį Seimo pirmininką“, – sakė G.Kirkilas.

„Galbūt būtų galima tartis su opozicija, kad jeigu ji negali suformuoti savo naujos Vyriausybės, bendradarbiauti šitokiu pagrindu“, – pridūrė jis.

„Mažumos Vyriausybė mūsų istorijoje jau buvo, jai vadovauti teko man pačiam, bet ar mes visada elgiamės pagal europietiškas demokratijos taisykles? Aš labai abejoju“, – kalbėjo politikas.

Parlamentaras teigė, kad V.Pranckiečio atleidimo klausimas dabar nusikels pusmečiui, o tai leis susitelkti į kitų metų valstybės biudžeto priėmimą.

Pasak jo, Vyriausybei teks švelninti kai kuriuos savo siūlymus, ypač mokesčių pakeitimus, kad biudžetas sulauktų opozicijos paramos, nes valdantiesiems gali nepakakti balsų priimti iždo projektui.

Norėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą

V.Pranckietis taip pat aiškino, kad bus svarstoma galimybė dėl nepasitikėjimo juo procedūrų Seime kreiptis į Konstitucinį Teismą.

„Apsvarstysime su teisininkais, ką turėtumėme daryti, ir, aišku, su frakcijomis. Manau, kad mums reikėtų išsiaiškinti tą situaciją, jog kitą kartą nekiltų dvejonių dėl statuto galiojimo ar negaliojimo“, – svarstė postą išsaugoję parlamento vadovas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį spręs, ar po antro nepavykusio balsavimo, siekiant atstatydinti Seimo pirmininką V.Pranckietį, verta toliau tirti aplinkybes, kaip surengti šie balsavimai.

„Rytoj mes spręsime, ar tęsti svarstymus, ar vis dėlto šita problema jau išspręsta, ar yra prasmė toliau svarstyti tuos kelis skundus. Rytoj sprendimą priims Etikos ir procedūrų komisija“, – antradienį BNS sakė Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas konservatorius Antanas Matulas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antanas Matulas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antanas Matulas

Jis abejojo, ar po antradienio vykusio perbalsavimo yra prasmės aiškintis prieš savaitę surengto slapto balsavimo dėl V.Pranckiečio atstatydinimo procedūrų teisėtumo.

A.Matulas prieš pakartotinį balsavimą Seime įspėjo parlamentarus, kad antruoju balsavimu jie įteisins prieš savaitę skubiai sušauktą Seimo valdybos posėdį, kurį valdantieji yra apskundę Etikos komisijai.

Per minėtą valdybos posėdį nutarta surengti neeilinį parlamento posėdį ir pirmą kartą balsuoti dėl nepasitikėjimo V.Pranckiečiu.

„Aš tai pasakiau per plenarinį posėdį prieš balsavimą ir dviem pirmininko pavaduotojams pasakiau: kad jeigu jūs dabar organizuojate naują balsavimą, vadinasi, jūs neskundžiate valdybos posėdžio teisėtumo. Jie iš esmės tą pripažino“, – tvirtino A.Matulas.

„Turbūt jau pabaiga“

Paskelbus balsavimo dėl Seimo pirmininko atstatydinimo rezultatus, V.Pranckietis aiškino, kad jokio džiugesio nėra.

„Mes tiesiog galėsime toliau ramiai dirbti. To norėjau ir anksčiau, bet kol kas nebuvo pavykę to padaryti. Tai dabar jau turbūt, kad jau pabaiga šiame etape“, – komentavo jis.

V.Pranckiečio nuomone, balsavimas parodė, kad Seime yra pozityvi dauguma, o negatyvios – nėra. Jis dėkojo „valstiečių“ atstovams, slaptame balsavime nepalaikiusiems jo atstatydinimo.

„Visiems nuoširdžiai dėkoju, kad tikrai nepakluso kažkokiam paliepimui, o balsavo savo galva ir savo jausmais“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

V.Pranckietis sakė, kad Seime toliau vyks darbas, vyks kitų metų valstybės biudžeto priėmimo procedūros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų