Potvyniai pamaryje kartojasi vis dažniau, o jų trukmė ilgėja, gelbėjimo darbai darosi vis sudėtingesni.
2011-aisiais potvynis prasidėjo sausio 19 d. ir tęsėsi iki balandžio 25 d., šiemet potvynis prasidėjo sausio 3 d. ir tęsėsi iki pat gegužės 9 d. Užliejus kelią Šilutė-Rusnė beveik 1800 salos gyventojų būna atskirti nuo žemyninės dalies. Vandens lygiui pasiekus 80 cm, nutraukiamas lengvųjų automobilių ir gyventojų kėlimas. Prasidėjus ledonešiui šioje atkarpoje panaudoti Lietuvos kariuomenės pajėgas neįmanoma, belieka vienintelis susisiekimas oru, gelbėjimo darbų organizavimas darosi sudėtingas, prarandamas brangus laikas.
Šilutės rajono savivaldybės vadovai siūlo Rusnėje įsteigti stacionarų pagalbos teikimo centrą. Tai kartu būtų ir policijos nuovada, nes nustatyta, kad nusikalstamumas potvynio metu padidėja. Čia turėtų įsikurti ir Valstybinės sienos apsaugos pareigūnai, kurie padėtų pažaboti išaugantį kontrabandos mastą. Centre turėtų budėti ir ugniagesiai su visa įranga bei medikai.
„Tikėjomės, kad kelyje Šilutė-Rusnė bus pastatyta estakada, tačiau šio klausimo sprendimas užsitęsė. Be to, Vyriausybės patvirtina programa Klaipėdos ir Tauragės apskričių pasirengimo potvyniams ir potvynio padariniams šalinti programa praktiškai nevykdoma“, - rašte Premjerui, Seimo pirmininkei ir pamaryje išrinktiems Seimo nariams rašo Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vadovas Vaidas Pavilonis. Šį kreipimąsi pasirašė ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai.