Kaip rašė 15min.lt, K.Petraitis kaltina koncerno „Scaent Baltic“ akcininką ir buvusį valdybos pirmininką Joną Garbaravičių pasinaudojus jo dėdės, tuo metu Kauno miesto mero Arvydo Garbaravičiaus ryšiais, garantuojant skolų išieškojimo bendrovei „Creditum“ pelningą „Kauno energijos“ užsakymą.
"40–50 tūkst. litų buvo realus darbas, kurį galima pagrįsti, tačiau sąskaitos būdavo ir po 200 tūkst. per mėnesį", - pasakojo K.Petraitis.
2006 metais „Kauno energijos“ skolas išieškodavo UAB „Gelvora“ ir UAB „Skolų išieškojimo biuras“. Su UAB „Skolų išieškojimo biuras“ sutartis buvo nutraukta, o pelningas valstybinės įmonės užsakymas patikėtas UAB „Creditum“.
„Pinigai ateidavo kiekvieną mėnesį. „Kauno energija“ perduodavo skolininkus, mes juos muštruodavome. Įprastas darbas. Tačiau niuansų buvo pačioje sutartyje. Skolininkai, kuriuos „Kauno energija“ perduodavo mums, net nebuvo tikrieji skolininkai. Jie perduodavo mokius klientus. Tai būdavo įsipareigojimai už einamąjį mėnesį, kol klientui laikas mokėti dar net nebuvo atėjęs. Todėl mūsų gaunamos sumos už išieškojimą iš tokių asmenų buvo neadekvačios suteiktų paslaugų savikainai. 40–50 tūkst. litų buvo realus darbas, kurį galima pagrįsti, tačiau sąskaitos būdavo ir po 200 tūkst. per mėnesį“, – pasakojo K.Petraitis.
15min.lt gavo K.Petraičio ir aukšto „Kauno energijos“ darbuotojo susirašinėjimą, iš kurio matyti, jog UAB „Creditum“ direktoriui savivaldybės įmonės atstovai patys siųsdavo sutarčių pavyzdžius. 2006 m. rugsėjo 13 d. datuotame elektroniniame laiške K.Petraičiui siūloma pačiam atsirinkti reikiamus dokumentus.
UAB „Creditum“ skolų išieškojimo paslaugas AB „Kauno energija“ teikia iki šiol. 2013 metų kovo 4-ąją įvykusio konkurso metu UAB „Creditum“ laimėjo užsakymą, kurio bendra vertė siekia 1,68 mln. litų, ir tapo vienintele skolų išieškojimo bendrove, kurios paslaugomis naudojasi AB „Kauno energija“.
Šiaulių pareigūnai K.Petraičio pareiškimo pagrindu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėto AB „Kauno energijos“ turto įgijimo.
Šiuo metu buvęs įmonės „Creditum“ vadovas K.Petraitis kaltinamas didelės vertės turto iššvaistymu sudarant fiktyvias paskolų sutartis. Pats K.Petraitis tikina, jog fiktyvūs sandoriai buvo sudaromi ir pinigai į ofšorines zonas pervedami Garbaravičių nurodymu. Pusbrolių Lino ir Jono Garbaravičių pavardės minimos ir byloje dėl galimo Valstybės saugumo departamento darbuotojo papirkimo.
Šių metų birželio pabaigoje prokurorų pradėtų tyrimų puokštę papildė dar vienas. Šiaulių pareigūnai K.Petraičio pareiškimo pagrindu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėto AB „Kauno energijos“ turto įgijimo. Tai 15min.lt patvirtino Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Jūratė Tamašauskienė. Pasak jos, šiuo metu byla perduota Kauno apygardos prokuratūrai.
Tyrimas pradėtas pagal LR Baudžiamojo kodekso 182 str. 2 dalį, kuri numato bausmę už sukčiavimą: „Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė didelės vertės turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų“.