2019 03 25

Pradines Vilniaus mokyklas baigusių vaikų dilema – vietų penktose klasėse jiems yra ne visur

Savo vaikams rinkdamiesi Vilniaus pradines mokyklas tėvai turėtų gerai pagalvoti. Baigę 4 klasę vaikai nebūtinai paklius į 5-ąją toje mokykloje, kurią lankyti norėtų: iš kitur ateinantiems ten gali tiesiog nelikti vietos. Taip nutiko vilniečių šeimai, kurių dukra pradinę mokyklą baigia Naujamiestyje. Dabar šeima persikraustė į Antakalnį, mergaitė norėtų lankyti VGTU inžinerijos licėjų, bet jos nepriima.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus
Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Po pradinės mokyklos – nežinia

Gyvendama Vilniaus Naujamiestyje Gražina savo dukrą nusprendė leisti į artimiausią pradinę mokyklą. Ją mergaitė šiemet pavasarį ir baigs, nors šeima prieš kelerius metus išsikraustė į nuosavą namą vienoje sodų bendrijoje šalia Antakalnio. „Tiesiog nenorėjome keisti mokyklos, bet į penktą klasę ketinome leisti dukrą jau pagal gyvenamąją vietą“, – 15min sakė moteris.

O arčiausiai yra VGTU inžinerijos licėjus. Šeima tikėjosi, kad jų dukra pateks būtent čia – tiko ši mokykla jiems ir pagal atstumą nuo namų, ir pagal mokymo pobūdį. Deja, jiems teko nusivilti: pradėję domėtis priėmimu į mokyklas jie sužinojo, kad šiemet į VGTU inžinerijos licėjų priimami tik pirmokai ir devintokai (pirma gimnazijos klasė).

Tiesiog nenorėjome keisti mokyklos, bet į penktą klasę ketinome leisti dukrą jau pagal gyvenamąją vietą, – sakė Gražina.

„Labai nustebome, kad ši mokykla nepriims penktokų iš kitų mokyklų, nors yra pristatoma, kaip priimanti vaikus iš viso Vilniaus. Belieka rinktis Antakalnio progimnaziją arba ieškoti vietos kitur“, – kalbėjo Gražina.

Priims tik pirmokus

Tai, kad VGTU inžinerijos licėjus šiemet neturi vietų iš kitų mokyklų ateinantiems mokiniams, skelbiama mokyklos interneto svetainėje. Čia informuojama, kad prašymus mokytis šioje mokykloje reikia pateikti nuo kovo 1 d. iki kovo 31 d. internetu.

„VGTU inžinerijos licėjuje bus komplektuojamos 4 pirmos klasės (pradinis ugdymas): tris (72 mokiniai) – adresu Antakalnio g. 120 ir viena (22 mokiniai) – Keramikų g. 38 (Dvarčionių skyrius). Stojamasis egzaminas į 1 klases numatomas 2019 m. balandžio 23–26 dienomis. Taip pat 3 devintos (I gimnazijos) inžinerijos klasės (84 mokiniai). Stojamasis egzaminas į I gimnazijos klases numatomas 2019 m. balandžio 18 dieną 14.30 val. adresu Antakalnio g. 120 (registracija nuo 14.00 val.). Laisvos mokymosi vietos: į kitas klases laisvų mokymosi vietų nėra“, – rašoma mokyklos svetainėje.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus

Tai, kad šiemet priimti mokinių iš kitų mokyklų licėjus negali, patvirtino ir direktorė Regina Mikalauskienė.

„Neturime fiziškai vietos, kadangi iš mūsų skyriaus Dvarčionyse ateina dvi klasės. Mes į penkias klases bandysime kažkaip sudėti septynias. Gal kas nors keis mokyklą, dalis vaikų stoja į Jėzuitų gimnaziją, M.K.Čiurlionio menų mokyklą. Tai bandysime talpintis, nes tai mūsų vaikai. Suprantu kitų tėvų pasipiktinimą, bet mokykla nėra guminė“, – kalbėjo direktorė.

Pirmokų rudenį turėtų susidaryti 4 klasės: 3 Antakalnyje ir 1 Dvarčionyse, tai optimalus skaičius, kiek mokyklos patalpose telpa mokinių. Mokykla jau ir pirmokams taiko šiokią tokią atranką, kaip sako direktorė, neprašoma mokėti skaityti ar rašyti, tačiau kreipiamas dėmesys į erdvinį matymą ir panašius dalykus. „Kalbamės su tėvais, jei mums atrodo, kad vaikui ta sritis neįdomi. Juk vaikai labai įvairūs“, – tikino R.Mikalauskienė.

Į 20 vietų – daugiau nei 100 norinčiųjų

Tokia pati atranka, anot direktorės, taikoma priimant vaikus ir į VGTU inžinerijos licėjų Antakalnyje, ir į jo pradinio ugdymo skyrių Dvarčionyse: „Visa mūsų mokykla yra inžinerinė, dvi programos – bendroji ir inžinerinio ugdymo.“

Neturime fiziškai vietos, kadangi iš mūsų skyriaus Dvarčionyse ateina dvi klasės, – sakė R.Mikalauskienė.

Pernai į penktą klasę šis licėjus priėmė 20 vaikų iš kitų mokyklų, norinčių buvo daugiau nei 100. Tačiau R.Mikalauskienė tikina, kad į jų mokyklą nepatekę vaikai tikrai randa savo vietą kitose Vilniaus švietimo įstaigose, galbūt tik iš pradžių tėvai būna kiek šokiruoti.

Tą patį tvirtina ir Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, sporto ir kultūros departamento direktorė Alina Kovalevskaja.

„VGTU inžinerijos licėjus yra specializuota mokykla, priima vaikus iš viso miesto išlaikius egzaminus, šiai mokyklai nėra priskirta jokia teritorija. Tad netoliese gyvenantiems vaikams priskirtos kitos įstaigos – šiaip šeimai ir siūlome pasirinkti kitą mokyklą, teritorinę bei kitas dvi, kurias vaikas norėtų lankyti“, – kalbėjo departamento vadovė.

Jos teigimu, nestebina, kad VGTU inžinerijos licėjus neturi vietų vaikams iš kitų mokyklų, kadangi į penktas klases ateina visi čia baigę pradines. Vis dėlto, anot A.Kovalevskajos, pradines mokyklas besirenkantys tėvai neturėtų itin jaudintis, kad jų atžalos liks be mokyklos. Visas Vilnius yra suskirstytas pagal teritorijas, kurioms priskirtos mokyklos, tad jos privalo priimti čia gyvenančius vaikus.

Šiuo metu Vilniuje yra 11 pradinių mokyklų ir 14 darželių-mokyklų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų