Knygnešystė – tai 1864–1904 metais vykusi lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį. Lietuviškų knygų draudimo laikotarpiu didelį darbą, siekiant išsaugoti lietuvišką raštiją, nuveikė vyskupas Motiejus Valančius, organizavęs pirmuosius knygnešystės žingsnius, išmokęs žmones lietuviškai skaityti ir rašyti, pažadinęs juose sąmoningos blaivystės dvasią, norą turėti savą spaudą.
Jo dėka buvo organizuojamos slaptosios mokyklos, knygų rašymo, spausdinimo ir platinimo darbai. Vyskupui knygnešystės darbe aktyviai talkino knygnešių karaliumi pramintas Jurgis Bielinis, savo ramų gyvenimą iškeitęs į pavojingą uždraustų lietuviškų spaudinių gabenimą. Lietuva, įvertinusi šio legendinio knygnešio pasiaukojamą veiklą, jo gimtadienį – kovo 16 dieną – mini kaip Knygnešių dieną.
Knygnešio dienos proga Gerlacho palėpėje 12 val. vyksiančio renginio metu 3–4 klasių mokiniai bus supažindinami su knygnešystės laikotarpiu Lietuvoje, žymiausiais knygnešiais, jų veiklos specifika. Knygnešio gelbėjimo metu vaikai atskleis savo meninius gabumus ir žinias apie knygnešystę bei susipažins su spaudos draudimo laikotarpio atributika.
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą