Geologijos tarnybos Hidrogeologijos skyriaus specialistai, įvertinę įvairius gamtinius bei socialinius veiksnius, spalio 30 d. surinko 15 mėginių gaisro apylinkėse.
Dalis mėginių buvo perduota VšĮ „Grunto valymo technologijos“, ši įstaiga lapkričio 7 d. išsiuntė 7 mėginius dioksinų ir furanų tyrimams į laboratoriją Čekijos Respublikoje.
Lapkričio 14-ąją gauti rezultatai rodo, kad viršijimų, susijusių su dioksinais ir furanais, nenustatyta, atskirų dioksinų kiekiai yra žemiau laboratorinio metodo aptikimo ribos.
Taip pat buvo vertinamas suminis toksiškumo ekvivalentas. Kadangi Lietuvoje ribinės vertės dioksinams dirvožemyje nėra reglamentuotos, buvo pasiremta kitų šalių analogija.
Pagal tyrimo rezultatus, dirvožemyje nustatytas maksimalus galimo toksiškumo ekvivalentas siekia 3,9 ng/kg s.g. ir yra nereikšmingas, lyginant, pavyzdžiui, su JAV standartais, kur ribinis suminio toksiškumo ekvivalentas gyvenamosios teritorijos dirvožemyje yra 240 ng/kg s.g.
„Galima apibendrintai teigti, kad šių medžiagų 7 tirtuose taškuose Miklusėnų ir Panemunės gyvenvietėse bei Putinų mikrorajone nerasta. Ribinių verčių gyvenamajai teritorijai taip pat neviršijo sunkieji metalai ir policikliniai aromatiniai angliavandeniliai“, – teigiama išvadose.
Kita vertus, pripažįstama, kad yra nedidelis kenksmingų medžiagų padidėjimas Žemaičių g.24, Žibuoklių g. 12, taip pat Užubalių ir Pergalės sankryžoje Miklusėnuose.
Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, jis gesintas dešimt dienų.