V.Socoras pabrėžė, kad kalbant apie energijos išteklius, ypač dujas, Vakarai ir Rusija „žaidžia žaidimą, kuriame tegali laimėti viena pusė“.
Kaip būdą Vakarams tą „žaidimą“ laimėti, analitikas nurodė energetinio koridoriaus, kuriuo energijos ištekliai tekėtų iš Kaspijos jūros regiono į Vakarus, idėjos įgyvendinimą.
Tam, anot V.Socoro, Vakarai turėtų žengti keletą konkrečių žingsnių: dislokuoti Vakarų šalių karius Pietų Kaukaze, neleisti Rusijai nutiesti, analitiko nuomone, perteklinių dujotiekių „South stream“ ir „North stream“, kuriais manipuliuodama Rusija galėtų priversti europiečius varžytis tarpusavyje. Be to, analitiko manymu, būtina skatinti Vakarų specialiųjų tarnybų bendradarbiavimą užkertant kelią Rusijos "priešiškam skverbimuisi į Vakarų verslo ir politinę sistemą“.
„Kariaujame karą dėl išlikimo ir tame kare būtų visiškai teisėta panaudoti žvalgybines priemones, kad atskleistume žalą ir priešišką skverbimąsi į mūsų verslo ir politikos sistemas ir jų korumpavimą“, – kalbėjo V.Socoras.
Analitikas taip pat ragino JAV ir Europos sąjungą skirti daugiau dėmesio santykiams su tranzitui svarbiomis Pietų Kaukazo ir išteklių turtingomis Vidurio Azijos valstybėmis, kurioms iki šiol to dėmesio, V.Socoro nuomone, buvo skiriama pernelyg mažai.
Konferenciją, pavadintą „Iššūkiai ES energetinei nepriklausomybei: gresianti dujų sektoriaus krizė“ penktadienį, rugsėjo 26 dieną, Vilniuje surengė Demokratinės politikos institutas.