Darant senamiesčio apylanką A.Jakšto gatve, sovietologės įveiktas atstumas nesiekia nė penkių kilometrų. Atvykus į sutartą vietą, taksistas keleivę išleido kitoje gatvės pusėje, neleistinoje vietoje, todėl ji dar buvo priversta keliauti iki sankryžos, kad suspėtų pas jos laukiančius kolegas Lietuvių literatūros ir tautosakos institute.
Mokėti ar nemokėti? Tada pagalvojau, o jeigu jis koks beprotis?
„Mokėti ar nemokėti? Tada pagalvojau, o jeigu jis koks beprotis?“ – 15min sakė C.Vaissié. Ji iš pradžių paprašiusi kvito, tačiau taksistas dokumento bergždžiai ieškojo, kol galiausiai paskambino telefonu, kaip mokslininkė suprato, savo draugui. Šiam prisistačius kitu taksi automobiliu, viešnia nusprendė nebesiginčyti ir atsiskaitė vairuotojui įduodama 40 eurų.
„Kai išlipau iš mašinos, jis nuvažiavo dideliu greičiu“, – atkreipė dėmesį ji, prieš tai spėjusi salone nufotografuoti vaikino veidą.
Sprendžiant pagal telefono numerius ant automobilio kėbulo, mokslininkę tokiu brangiu tarifu vežė su įmone „Standart taksi“ sutartį sudaręs vairuotojas. Šios įmonės direktorius Ričardas Kriukovas vadovauja ir Taksi paslaugų teikėjų asociacijai. R.Kriukovas teigė: „Šis vairuotojas su mumis dirbo pagal individualios veiklos sutartį ir naudojo savo automobilį.“ Jis pridūrė, kad antradienį įmonė su paslaugų tiekėjų nutraukė sutartį, taip pat ėmėsi šalinti įmonei priklausančius telefono numerius nuo automobilio savininko mašinos kėbulo.
Anot vadovo, įmonė skambučius dispečeriui registruoja, bet gatvėje užsienietės sustabdytas vairuotojas greičiausiai pasijuto nesusekamas ir nebaudžiamas.
Prabangiai pilku taksi „Volkswagen“ pasivažinėjusi Reno Antrojo universiteto dėstytoja dr. C.Vaissié sovietmečio literatūrą tyrinėjantiems mokslininkams vedė seminarą apie prancūzų egzistencialisto Jeano-Paulio Sartre‘o viešnages Sovietų Sąjungoje.