„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 09 17 /16:18

Prastai rekonstruotu stadionu nusivylę futbolininkai protestavo prie Jurbarko savivaldybės

Ketvirtadienį prie Jurbarko r. savivaldybės piketavo rajono futbolo bendruomenė. Susirinkę sportininkai bei futbolo entuziastai taip bandė atkreipti dėmesį į itin prastą rekonstruoto miesto stadiono būklę ir pačios sporto šakos padėtį rajone.

Vilties netekę sportininkai patys pasiūlė komisijai surasti patyrusius rangovus, kurie galėtų perdaryti aikštę. Tokiems darbams reikėtų apie 12 tūkstančių eurų. Tačiau greito sprendimo rasti gali ir nepavykti. Projektą koordinuojančio Jungtinio techninio sekretoriato (JTS) projektų vadovė Virginija Šimkūnaitė, kol nesutvarkyti visi stadiono dokumentai, nerekomenduoja imtis didelių pertvarkų. Tokie darbai bus galimi tik JTS patvirtinus galutinę savivaldybės ataskaitą dėl stadiono.

„Rugsėjo 15-oji tikrai nėra galutinė projekto diena. Tai data, kada savivaldybė turi pateikti ataskaitą, bet dar nėra buvę, kad iš pirmo karto pateiktą ataskaitą patvirtintume, visada reikia papildymų. Todėl viskas gali nusikelti ir iki metų galo, ir dar vėliau. Kažkokius aikštelės pakeitimus atlikti būtų galima tik po to“, – sakė specialistė.

Rems tik klubą 

Tačiau aikštės ir kito rangovų palikto broko taisymas – ne vienintelis futbolininkų galvos skausmas. Savivaldybės sudarytai darbo grupei pavesta parengti tolimesnį miesto stadiono naudojimo modelį, kuriam turėtų pritarti Jurbarko r. savivaldybės taryba.

„Turite unikalų objektą. Unikalų tuo, kad jis skirtas tik futbolui. Stadione nėra jokių bėgimo takų ar kitoms sporto rūšims reikalingų įrengimų. Mūsų patirtis rodo, kad stadionai geriausiai prižiūrimi tada, kai jais rūpinasi žmonės, kurie juose žaidžia futbolą“, – sakė R.Statkevičius.

Puikiai suprantame, kad nė viena savivaldybė įstatymiškai, net jei ir labai norėtų, niekad nebus atskaitinga futbolo federacijai, – tvirtino R. Statkevičius.

Pasak LFF atstovo, federacija turi didžiules galimybes remti ir skatinti futbolą Jurbarke, tačiau to negalės daryti, jei stadiono valdytoju bus savivaldybė. Pagal LFF taisykles, bendri projektai kuriami tik su klubais ar kitomis organizacijomis, kurios būna atskaitingos federacijai.

„Puikiai suprantame, kad nė viena savivaldybė įstatymiškai, net jei ir labai norėtų, niekad nebus atskaitinga futbolo federacijai“, – tvirtino R. Statkevičius.

Kokios galimybės stadiono priežiūrą ir naudojimą perduoti VšĮ „Jurbarko futbolas“ ar klubui „Vulkanas“, tiksliai pasakyti negalėjo ir JTS projektų vadovė V. Šimkūnaitė. Specialistė tik patikino, kad stadiono valdytoju septynerius metus privalės išlikti projekte numatytas juridinis asmuo – savivaldybė.

Kada dėl stadiono panaudojimo apsispręs komisija ir kokį sprendimą priims rajono taryba, kol kas neaišku. Tačiau kol valdininkai ir politikai rodo vieni į kitus pirštais, futbolo gyvybę rajone palaikantiems entuziastams lieka sudaužyti lūkesčiai.

„Vulkaną“ atgal bloškia realybė – artimiausiu metu teks minti savivaldybės slenksčius kovojant, kad padarytos klaidos būtų tinkamai taisomos, o ne grumtis su varžovais rungtynėms tinkamoje aikštelėje.

Kol futbolininkai stengiasi, kad Jurbarkas įsitvirtintų Lietuvos futbolo žemėlapyje, didžiulius paramos ir mokesčių mokėtojų pinigus išleidusiai savivaldybei naujajame miesto stadione belieka organizuoti tarpklasines rungtynes ir rajono mero taurės lygio varžybas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs