Klaipėdos miesto savivaldybės komiteto posėdyje aptarta pandemijos situacija uostamiestyje.
Pasidžiaugta, jog mažėja naujų susirgimų atvejų šimtui tūkstančių gyventojų.
Aptarti ir vakcinavimo tempai.
Pagal tai Klaipėda šiuo metu yra kitų savivaldybių „uodegoje“ – 55 tarp 60, nes ilgą laiką laikėsi prioritetitinių grupių sąrašo ir nenusižengė Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymams.
Pastaruoju metu skiepyti pradėti vis jaunesni miestiečiai ir tempas ėmė greitėti.
Vaikams labai sunku
Pandemija ypač skausmingai palietė šeimas, kuriose auga keli mokiniai.
A.Velykienė komiteto posėdyje Klaipėdos miesto vicemero tiesiai paklausė, ar 5-11 klasių mokiniai, kurie nuo spalio mokosi nuotoliniu būdu, grįš į mokyklas?
Miesto tarybos narės šeimoje auga du mokyklinio amžiaus vaikai, abu nuo spalio mokosi namuose.
„Vaikams yra labai sudėtinga. Ar mes, tėvai, galime turėti viltį, kad nuo rugsėjo vaikai vėl pradės lankyti mokyklas? Kažkokia viltis turi būti. Jūs neįsivaizduojate, kaip dabar sunku... Pavyzdžiui, matematika, yra keturios pamokos – dvi iš jų per zoomą, dvi savarankiškai.
Aš turiu mesti savo darbus ir sėsti mokyti vaiką, nors mokytojai dirba pilnu etatu ir gauna atlyginimą. Situacija labai liūdna, o paskui visi norėsime gerų vaikų pasiekimų. Jei patys nuo spalio būtumėte uždaryti viename kambaryje, pažiūrėčiau, kokia būtų jūsų psichologinė būklė“, – kalbėjo A.Velykienė.
Žada, kad sugrįš
Klaipėdos miesto vicemeras, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arūnas Cesiulis patikino, jog nuo rugsėjo vaikai vienareikšmiai turi grįžti į klases.
Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad klaipėdiečių matematikos pasiekimai neblizga ir miestas turi susimąstyti.
„Juk negalime visų suvaryti į pogrindį, be kontakto nebus ir rezultato. Nėra kitos alternatyvos, kaip tikėjimas, kad nuo rugsėjo vaikai grįš į mokyklas“, – tikino A.Cesiulis.
Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė patikino, jog rudenį vaikai grįš.
O jei situacija nebus palanki, bus mokomasi bent jau hibridiniu, mišriu, „šachmatiniu“ ar kitu būdu ir visiškai per nuotolį vaikai nesimokys.
Atsakydamas į A.Velykienės komentarus, A.Cesiulis patikino, jog nuotolinis mokymas 5-11 klasių mokiniams iki mokslo metų pabaigos parinktas ne šiaip sau ir „ne iš tingėjimo“.
Sprendimas, kad šie mokiniai lieka mokytis per nuotolį, Klaipėdoje priimtas esant aukštiems sergamumo koronavirusu rodikliams.
Pamokos klasėse vyksta tik pradinukams. Jie nuo gegužės 17-osios yra testuojami kaupinių metodu.
Pasak Klaipėdos miesto vicemero, testavimas labai pasiteisino, nors apie jį būta visokių atsiliepimų ir kalbų apie pažeidžiamas vaikų teises.
„Vienoje mokykloje tuo kaupinių metodu net šešiose klasėse buvo nustatytas koronavirusas, o atvejus greitai išaiškinus, užkirstas kelias plitimui. Bet tai rodo, kad jei ir kitos klasės būtų pradėjusios lankyti mokyklas, tai būtume turėję COVID sprogimą“, – kalbėjo A.Cesiulis.
Visgi, kokį vakcinavimo lygį turi pasiekti savivaldybė, kad vaikai garantuotai galėtų grįžti į mokyklas, Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai teigė žinių neturintys.
„Nežinome, apie tai niekada nebuvo kalbėta, bet pasiklausime ministerijos“, – pažadėjo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė.