„Galimą nerimą dėl tokios ginkluotės pardavimo malšina žinia, kad Lietuvos kaimynystėje tokios ginkluotės nebeįstengiama pasigaminti. Kartu viliamės, kad NATO valstybėms niekada nereikės sukti galvos, kaip atsiginti nuo pačių gamintų ginklų“, – pareiškė premjeras, kurio komentarą BNS perdavė patarėjas Virgis Valentinavičius.
Lietuvos užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai antradienį pasirašytą sandorį komentuoti atsisakė – abu jie per atstovus BNS perdavė, kad antradienį komentarų nebus.
Anksčiau krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Maskvos ir Paryžiaus sandorį yra pavadinusi „didele klaida“. Ji BNS yra sakiusi, kad sandoriu sukurtas precedentas, kai „NATO ir Europos Sąjungos valstybė parduoda itin sudėtingą ir puolamąją ginkluotę trečiajai šaliai, valstybei, kurios demokratijos lygis nėra toks, dėl kurio būtų visiškai ramu“.
Rusijos ir Prancūzijos pareigūnai susitarimą dėl desantinių karo laivų „Mistral“, iš kurių gali kilti sraigtasparniai, pardavimo antradienį pasirašė laivų statyklose Sen Nazero uostamiestyje Vakarų Prancūzijoje. Čia bus statomi šie laivai Rusijai.
Iš viso numatoma pirkti du laivus. Ateityje galbūt dar du bus pastatyti pagal licenciją Rusijoje.
Susitarimo pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy ir Rusijos vicepremjeras Igoris Sečinas.
Rusijos ir Prancūzijos sandoris sukėlė susirūpinimą kai kuriose NATO šalyse, ypač Baltijos valstybėse, taip pat Jungtinėse Valstijose.