2017 12 14

Premjeras apie neįvykusią interpeliaciją: A.Verygos daromi darbai yra neišvengiami

„Valstiečių“ deleguoto sveikatos apsaugos ministro „valstiečio“ Aurelijaus Verygos daromi darbai yra neišvengiami, šiam ketvirtadienį atlaikius opozicijos inicijuotą interpeliaciją sako premjeras Saulius Skvernelis.
Aurelijus Veryga ir Saulius Skvernelis
Aurelijus Veryga ir Saulius Skvernelis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Nepaisant problemų ir sunkumų, sveikatos priežiūros srityje ministro daromi darbai neišvengiami, jie privalo būti daromi. Ir šiandien iš tribūnos, ir iš opozicijos pusės, skambėjo, kad ne vienas ministras bandė to imtis, bet baigdavo labai greitai. Džiaugiuosi, kad sveikatos ministras dar trejetą metų galės padirbėti“, – A.Verygai sėkmingą balsavimą dėl interpeliacijos žurnalistams komentavo S.Skvernelis.

Seimas ketvirtadienį apsvarstė interpeliaciją ministrui ir pritarė jo atsakymui į opozicijos užduotus klausimus. Už tai, kad būtų pritarta ministro atsakymui, balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo 33 ir keturi parlamentarai susilaikė.

A.Veryga po balsavimo dėkojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai už palaikymą, o į opozicijos nepritarimą jo atsakymams sakė žiūrintis kaip į normalų politinį procesą.

Labai džiaugiuosi ir dėkoju, ir frakcijos nariams, ir premjerui, ir frakcijos vadovui už palaikymą, manau, tai man įpareigojimas ir pasitikėjimas dirbti toliau.

„Aš į tą procesą žiūrėjau kaip į normalų politinį procesą, o kad (“valstiečių“ – BNS) frakcija palaiko, tai ir anksčiau buvo išsakyta. Labai džiaugiuosi ir dėkoju, ir frakcijos nariams, ir premjerui, ir frakcijos vadovui už palaikymą, manau, tai man įpareigojimas ir pasitikėjimas dirbti toliau“, – žurnalistams sakė A.Veryga.

Vienas interpeliacijos iniciatorių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis po balsavimo žurnalistams sakė kitokio rezultato ir nesitikėjęs. Klausiamas, ar tuomet interpeliacijos procedūra nebuvo tuščias laiko švaistymas, konservatorių vadovas teigė, jog tik taip visuomenė galėjo išgirsti atsakymus į visiems rūpimus klausimus.

Kartu politikas sakė, jog atsakymai nebuvo nuoširdūs ir labiau panašūs į „atsirašymą“.

„Jau perskaičius atsakymus buvo akivaizdu, kad tai „atsirašymas“ – atstokit, palikit mane ramybėj ir nesikiškit. Manau, kad ministras taip neturėtų elgtis. Ministrai turėtų atsakyti į visus klausimus sąžiningai, kruopščiai ir atsakingai, o tai tikrai nebuvo padaryta“, – kalbėjo G.Landsbergis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Ministras atsakydamas į interpeliacijos klausimus teigė, kad medikų atlyginimų kėlimas yra vienas iš ministerijos prioritetų ir tai ne vienkartinis, o tęstinis įsipareigojimas. Taip pat jis aiškino, kad kilusi sumaištis dėl slaptų pirkėjų davė ir naudos – vaistininkai pagaliau pradėjo laikytis receptinių vaistų pardavimo tvarkos. Kaltinimus dėl spaudimo priimant ar atleidžiant Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžius sektoriaus darbuotojus jis neigė.

„Tiek medikų, tiek rezidentų atlyginimų kėlimas buvo ir visada bus SAM vienu iš prioritetinių klausimų. Užmokesčio didinimas yra ne vienkartinis, o tęstinis įsipareigojimas, todėl sprendimai turi būti pagrįsti ilgalaikėmis galimybėmis, kad mes galėtume užtikrinti tęstinumą, ne tik kitais, bet ir dar kitais metais didindami užmokestį“, – ketvirtadienį Seime sakė ministras svarstant jo interpeliaciją.

Ministras pažymėjo, kad pastarąjį kartą medikų atlyginimai didinti šių metų liepą vidutiniškai 8 proc., o su medikų bendruomene susitarta dėl tolesnio algų didinimo ne mažiau kaip 20 proc. kitais metais. Iki 2020 metų sveikatos apsaugos ministras žada siekti, kad mediko atlyginimas būtų ne mažiau trijų vidutinių šalies darbo užmokesčio dydžių, o slaugytojo – ne mažiau kaip pusantro vidutinio uždarbio šalyje.

Opozicija ministro taip pat klausė, kodėl jis nenumatė neigiamų padarinių įteisinus slaptus pirkimus vaistinėse, siekiant patikrinti, ar vaistininkai siūlo pigiausius vaistus. A.Veryga atsakė, kad kilusi sumaištis davė naudos – vaistinėse pradėta laikytis receptinių vaistų pardavimo tvarkos.

Su naująja tvarka pasipylė gyventojų skundai, kad be receptų nebegalima įsigyti vaistų, kuriuos anksčiau pirko laisvai. Anot ministro, teigiamai reikia vertinti tai, jog vaistininkai pradėjo laikytis teisės aktų reikalavimų ir išduoda receptinius vaistinius preparatus su receptu.

Interpeliaciją ministrui pasirašė 46 parlamentarai iš opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, „Tvarkos ir teisingumo“, Socialdemokratų frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės. Pagal Seimo statutą, inicijuoti interpeliaciją ministrui gali ne mažiau kaip 29 Seimo nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų