Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 05 19

Premjeras: elektroninį balsavimą reikia svarstyti, bet Seimo rinkimai vyks tradiciniu būdu

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad elektroninio balsavimo įteisinimas bus svarstomas, bet tikrai nebus spėta jo įgyvendinti iki artėjančių Seimo rinkimų rudenį.
Rinkimai Varėnoje ir Senojoje Varėnoje
Seimo rinkimai / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Mes daugelį metų kalbame, dabar projektas pateiktas pakankamai kokybiškas, bus greičiausiai prašoma Vyriausybės išvados, diskutuosime sus specialistais. Manau, kad tai tikrai galėtų būti, bet nemanau, kad iki šių rinkimų suspėsime tai padaryti“, – antradienį žurnalistams Seime sakė S.Skvernelis.

„Matyt, reikia labai aiškiai pasakyt, kad turime orientuotis į tradicinius mūsų Konstitucijoje nurodytus rinkimu būdus ir tą mes darysime, apsaugant žmones“, – pažymėjo premjeras.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Tuo tarpu dėl elektroninio balsavimo įteisinimo, pasak Vyriausybės vadovo, „reikia tuos žingsnius žengti laikantis pagrindinio principo, kad tai būtų saugu“.

Premjeras teigė, kad antradienį po pateikimo Seime bus pritarta koalicijos partnerių „socialdarbiečių“ pateiktoms Seimo rinkimų įstatymo pataisoms, kurios įteisintų galimybę balsuoti internetu.

„Technologijos tobulėja, pasiūlymai yra įvairūs, po pateikimo pritarsime, o tada diskutuosime su specialistais“, – teigė S.Skvernelis.

„Socialdarbiečių“ parengta Seimo rinkimų įstatymo pataisa internetinį balsavimą numato kaip papildomą balsavimo būdą greta įprastinių – balsavimo apylinkėje, namuose ar specialiuoju paštu.

Anot jų, pasirūpinti alternatyviu balsavimo būdu verčia COVID-19 pandemijos keliama grėsmė.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Pernai rugsėjį Vyriausybė priėmė sprendimą atsisakyti idėjos Lietuvoje įvesti balsavimą internetu per įvairius rinkimus. Toks sprendimas priimtas argumentuojant išaugusiomis kibernetinio saugumo grėsmėmis ir atvejais, kai Rusija kišosi į rinkimus kitose šalyse.

Ministrų kabinetas 2018 metų pradžioje buvo pateikęs Seimui įstatymo projektą, kuris leistų kurti balsavimo internetu sistemą. Jis liko nepriimtas.

Seime ir anksčiau keliskart teikti projektai dėl balsavimo internetu įteisinimo, bet jie nebuvo priimami.

Internetinio balsavimo šalininkai sako, kad jis leistų padidinti rinkėjų aktyvumą, priešininkai teigia, kad neįmanoma užtikrinti balsavimo slaptumo, saugumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?