„Turi likti 112 numeris“, – BNS antradienį Vyriausybėje sakė premjeras.
„Vyriausybės valios čia net nereikia, tai yra sprendimas, įtrauktas į (Vyriausybės programos įgyvendinimo) priemonių planą. Tai bus padaryta. Juo labiau, kad šnekasi dabar ministrai ir ta tema mato sprendimą vienodai“, – pridūrė jis.
Vidaus reikalų ministerija siūlo, kad 112 vieninteliu pagalbos numeriu taptų nuo 2019 metų.
Turi likti 112 numeris.
Tai reiškia, kad nuo tų metų iškviesti pagalbą trumpaisiais policijos, greitosios medicinos pagalbos ir ugniagesių numeriais taptų neįmanoma. Paskambinus šiais numeriais 2019 metais, būtų transliuojama informacija, jog numeriu paslaugos neteikiamos, o nelaimės atveju reikia skambinti 112. Po metų šie numeriai būtų apskritai išjungti.
Ministerijos siūlymą dar turės patvirtinti Ministrų kabinetas.
Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigė, kad palikus vieną pagalbos numerį į BPC bus pradėtos integruoti ir šiuo metu atskirai dirbančios aštuonios greitosios medicinos pagalbos dispečerinės bei vienuolika policijos operatyvaus valdymo skyrių.
Pasak ministro, integracija leis padidinti tarnybų reakcijos greitį, nes žmogus neturės keliskart kartoti, kokiu reikalu skambina. Jis teigė, jog dispečerinių ir operatyvaus valdymo skyrių integracija taip pat leis sutaupyti.
Šiuos siūlymus remia Sveikatos apsaugos ministerija, prižiūrinti greitosios medicinos pagalbos dispečerines. Jų steigėjai yra savivaldybės. BNS antradienį nepavyko gauti Lietuvos savivaldybių asociacijos komentaro apie planuojamą pertvarką.
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, jog policija palaiko siekį, jog Lietuvoje būtų vienas pagalbos numeris, tačiau svarstymų dėl operatyvaus valdymo skyrių integravimo į BPC nekomentavo.