2018 05 02 /16:56

Premjeras prezidentės laiškus vertina moraliniu, ne teisiniu aspektu

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės susirašinėjimas su korupcija kaltinamu buvusiu Liberalų sąjūdžio vadovu Eligijumi Masiuliu turėtų būti vertinamas iš moralinės, o ne teisinės pusės.
Saulius Skvernelis  pasirašė Vyriausybės ir Lietuvos savivaldybių asociacijos susitarimą dėl dvišalio bendradarbiavimo
Saulius Skvernelis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Apkalta yra teisinis procesas, reikėtų vertinti teisines aplinkybes. Čia daugiau pagal pateiktą informaciją, bent jau man atrodo, susiję su morale ir etika“, – žurnalistams trečiadienį sakė premjeras.

Kartu S.Skvernelis sako, kad prezidentės laiškuose E.Masiuliui galbūt jo atžvilgiu išsakytas vertinimas, jog jis – „pavojingas populistas“, jo neįžeidė.

„Aš tikrai neįsižeidžiu. Man tokie metodai nėra priimtini, o komentuoti privataus susirašinėjimo, vykusio prieš dvejus metus, tikrai nenorėčiau. Tuomet, kada aš buvau vidaus reikalų ministras, tai prezidentės požiūris buvo ne paslaptis niekam, ir man taip pat, dabar, manau, jis yra kitoks“, – teigė premjeras.

S.Skvernelis sako su prezidente skandalą aptaręs susitikime trečiadienį. Susitikimo su prezidente detalių jis nekomentavo teigdamas, jog pokalbis buvo privatus.

Žurnalistams S.Skvernelis taip pat sakė nenorintis vertinti galimų prezidentės veiksmų planuojant, kaip galėtų atrodyti Vyriausybė po 2016 metų rinkimų. „Lietuvos rytas“, skelbęs galimas D.Grybauskaitės ir E.Masiulio susirašinėjimo ištraukas, spausdino ir laišką, kuriame D.Grybauskaitė prieš 2016 metų Seimo rinkimus esą paragino E.Masiulį įkalbėti tuomet valdžioje buvusius socialdemokratus, kad S.Skvernelis „neturėtų užimti ministro posto, jei pereina į nekoalicinę partiją.“

„Galiu pasakyti, kad buvo politologinės įžvalgos, pasirodo, neblogos, taip ir įvyko galiausiai, nors tuo metu, matyt, mažai kas galvojo, o iš esmės man tokie metodai politikoje yra nepriimtini: intrigos ir įvairiausios insinuacijos, bet tai yra privatus susirašinėjimas, kurio aš tikrai komentuoti nenorėčiau“, – sakė premjeras.

15min nuotr./Dalia Grybauskaitė
15min nuotr./Dalia Grybauskaitė

Jo manymu, dėl iniciatyvų tirti prezidentės laiškus Seime turi būti sprendžiama parlamente.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė sako, jog prezidentės susirašinėjime su E.Masiuliu aptarinėjamos generalinio prokuroro skyrimo aplinkybės, siūlymai perduoti LNK televiziją valdančio koncerno „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, „kad patrauktų savo skaliką“, turint mintyje žurnalistą Tomą Dapkų, galėtų tapti parlamentinio tyrimo objektu.

„Jeigu matys, kad tam yra pagrindas, tai komiteto valia bet kokiu atveju priimti vieną ar kitą sprendimą, jie tą patys gali padaryti“, – sakė S.Skvernelis.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis per savo atstovę perdavė, kad prezidentės paaiškinimų nekomentuos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis