2019 01 15

Premjeras skeptiškai vertina siūlymą dėl švelnesnių bausmių už narkotikų atsisiuntimą

Premjeras Saulius Skvernelis skeptiškai vertina konservatoriaus Mykolo Majausko siūlymą švelninti bausmę už nedidelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabandą.
Eugenijus Jovaiša ir Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Anot S.Skvernelio, tokius siūlymus turėtų teikti kriminologai, o ne politikai, tuo tarpu jis pats priežasčių švelninti dabartinę tvarką nematantis.

„Tikrai aš esu skeptiškas, bet pirmiausia turėtų pasisakyti mūsų kriminologai, teisėsaugininkai, kurie betarpiškai darbuojasi, galbūt medikai, nes narkotikai nėra paprastas, lengvas, nekaltas dalykas. Teko gyvenime matyti, kai prasideda nuo nekaltų parūkymų žaidimų, o (žmonės – BNS) įtraukiami į visą grandinę, platinimą ir prekybą“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjeras.

Šiuo metu narkotikų kontrabanda, nepriklausomai nuo narkotinių medžiagų kiekio, baudžiama kaip ir ginklų, sprogmenų ar radioaktyviųjų medžiagų kontrabanda – laisvės atėmimu nuo trejų iki dešimties metų.

Anot M.Majausko, esamas reguliavimas lemia paradoksalią situaciją, kai gatvėje įsigijus kanapių gresia bauda arba laisvės atėmimas iki dvejų metų, o paštu iš užsienio atsisiuntus suktinę – nuo trejų iki dešimties metų nelaisvės.

„Ši problema yra ypač aktuali tarp jaunimo, dažnai besinaudojančio internetine prekyba ir visiškai nesuvokiančio, jog narkotinių medžiagų užsisakymas internetu iš kaimyninių valstybių užtraukia atsakomybę ne tik už disponavimą, bet ir už jų kontrabandą“, – BNS sakė M.Majauskas.

M.Majauskas siūlo už didelio narkotinių medžiagų kiekio gabenimą per sieną palikti tokią pačią bausmę, tačiau sankcijas už mažesnį kiekį prilyginti dopingo kontrabandai, už kurią gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Premjeras sako, kad tuo atveju, jei teisės norma neproporcinga, „teisės ekspertai, kriminologai turi teikti rekomendacijas politikams, kad sankcija per griežta“, o tuomet politikai priimtų sprendimus.

„Kol kas aš tokių nuogąstavimų nematau, išskyrus tai, kad kažkas nori padaryti taip, kad keiskime tabaką į žolę, grubiai taip sakau“, – teigė S.Skvernelis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mykolas Majauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mykolas Majauskas

M.Majauskas argumentuoja, kad prie esamos tvarkos neapdairiai pasielgę jaunuoliai dėl vienos padarytos klaidos gali susigriauti visą gyvenimą – teistumas apriboja galimybes studijuoti kai kuriose užsienio šalyse, užkerta kelią į valstybės tarnybą.

„Paradoksalu, jog už beveik pusės kilogramo kanapių įsigijimą gatvėje gali būti skirta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Tuo tarpu už smulkaus kiekio kanapių aliejaus medicininiais tikslais ar suktinės atsisiuntimą internetu gresia nuo trejų iki dešimties metų reali laisvės atėmimo bausmė. Ši bausmė priskiriama prie sunkių nusikaltimų, kurios vykdymas net ir ypatingais atvejais negali būti atidėtas“, – atkreipia dėmesį parlamentaras.

Anot Seimo nario, esama bausmė Baudžiamajame kodekse buvo nustatyta ir skiriama už stambių kiekių narkotikų pervežimą per sieną su tikslu platinti, kai dar nebuvo nedidelio kiekio siuntimosi internetu reiškinio.

„Šiandien tai sukelia neadekvačias pasekmes paslydusiems jauniems žmonės, apsunkina sunkiai sergančių žmonių gyvenimus ir apkrauna bereikalingu darbu teisėsaugos pareigūnus, kurie negali koncentruotis į sisteminius, organizuotus nusikaltimus“, – sako konservatorių frakcijos atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų