Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 11 08 /17:42

R.Karbauskis: klausimo dėl homoseksualų santuokų ministras nederino

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskas sako, kad ketvirtadienį apie galimą homoseksualų santuokų pripažinimą Lietuvoje prabilęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas šio klausimo nederino nei su juo pačiu, nei su frakcija.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„LVŽS programoje yra numatyta remti tradicines šeimas, rūpintis jomis, jų gerbūviu. Keisti mūsų programos nuostatų neketiname. Ministras šio siūlymo nei su frakcija, nei su manimi nėra derinęs“, – BNS teigė R.Karbauskis.

Paklaustas, ką mano apie homoseksualų partnerystės įteisinimą, R.Karbauskis pakartojo remiantis „tradicinės šeimos“ koncepciją.

„Tradicinė šeima yra natūrali duotybė ir visuomenės pagrindas, kuris turi būti puoselėjamas“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

E.Misiūnas gali išsakyti savo nuomonę

Vyriausybės pozicija dėl gėjų santuokų pripažinimo nėra suformuota, o vidaus reikalų ministras kaip politikas gali išsakyti savo nuomonę, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Tikrai Vyriausybė nesvarstė tokių klausimų, Vyriausybės pozicija nėra suformuota. Jeigu bus įstatymų projektai teikiami, bus suformuota. Ministras be to, kad yra Vyriausybės narys, yra ir politikas, turintis ir savo nuomonę, kurią mes gerbiame“, – ketvirtadienį Seime sakė S.Skvernelis.

Per Vyriausybės valandą Seime jis sulaukė klausimo, ar vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno pasisakymas dėl homoseksualių santuokų pripažinimo esanti oficiali Vyriausybės pozicija.

Vidaus reikalų ministras paaiškino atsakęs į klausimą, kokių žingsnių imsis, jei Konstitucinis Teismas priims seksualinėms mažumoms palankų sprendimą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Eimutis Misiūnas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Eimutis Misiūnas

„Konstitucinis Teismas nagrinėja gėjų santuokos pripažinimą, buvo klausimas užduotas, ką darysite. Aš pasakiau, jeigu KT pasakys, kad gėjų santuokas riekia pripažinti, Migracijos departamentas turės atitinkamai keisti teisės aktus“, – sakė ministras.

Ketvirtadienį Konstituciniame Teisme, nagrinėjančiame bylą dėl užsienyje susituokusių tos pačios lyties asmenų teisių Lietuvoje, E.Misiūnas sakė, kad Lietuva galėtų pripažinti homoseksualias santuokas.

„Pati santuoka – manau, jie turi teisę sudaryti santuoką, gyventi tam tikrame teisiniame susitarime su įvairiomis teisinėmis pasekmėmis. Šiuo atveju, žiūrėčiau pakankamai liberaliai. Manau, kad galėtų“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė E.Misiūnas, paklaustas, ar homoseksualios santuokos turėtų būti pripažįstamos Lietuvoje.

Ministro atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius BNS teigė, kad iniciatyvų šiuo klausimu E.Misiūnas neteiks.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Eimutis Misiūnas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Eimutis Misiūnas

„Pataisas dėl homoseksualių asmenų santuokų įteisinimo turėtų teikti Teisingumo ministerija, o žurnalistai tiesiog paklausė ministro asmeninės nuomonės. Jis ją ir išsakė“, – sakė K.Vaitkevičius.

KT nagrinėja, ar leidimas laikinai gyventi pagrįstai neišduodamas tos pačios lyties sutuoktiniui, sudariusiam santuoką užsienyje.

Į KT kreipėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, nagrinėjantis bylą, kurioje užsienietis, su Lietuvos piliečiu prieš trejus metus Danijoje sudarę santuoką, skundžia Migracijos departamento sprendimą neišduoti leidimo gyventi šalyje.

E.Misiūnas sako, kad Migracijos departamentas kitokio sprendimo priimti negalėjo, nes Lietuvos įstatymai neleidžia pripažinti homoseksualių santuokų.

Migracijos departamentas ketvirtadienį pranešė, kad po Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimo yra linkęs keisti praktiką ir leisti nuo šiol šalyje gyventi užsieniečiams, sudariusiems vienalytes santuokas su lietuviais.

„Kadangi ESTT pasakė, kad sąvoka „sutuoktinis“ turėtų būti aiškinama nepriklausomai nuo lyties, tai neabejotinai, ir Lietuvos Respublika kaip Europos Sąjungos valstybė narė privalo įsiklausyti į teisingumo teismo poziciją“, – žurnalistams sakė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius, advokatas Vytautas Mizaras.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Mizaras
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Mizaras

Iki šiol tokie leidimai nebuvo išduodami argumentuojant, kad Lietuvos įstatymuose gėjų santuokos nepripažįstamos.

V.Simonko: leidimas šalyje gyventi susituokusiems gėjams iš užsienio – pirmas etapas

Lietuvos gėjų lygos (LGL) pirmininkas Vladimiras Simonko pasveikino Migracijos departamento sprendimą, tačiau teigia, jog tai yra tik pirmas žingsnis užtikrinant homoseksualių asmenų teises.

„Tai yra tas pradinis dalykas ir tai sveikintina. Tai galbūt išspręs kai kuriuos praktinius dalykus, bet aš manau, kad mes turėtumėme kalbėti ir apie platesnį ratą žmonių“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė V.Simonko.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vladimiras Simonko
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vladimiras Simonko

Komentuodamas E.Misiūno išsakytą nuomonę dėl gėjų santuokų, V.Simonko tvirtino, kad toks pareiškimas turėtų tapti proveržiu politikams imti svarstyti šį klausimą, nes Lietuva tebėra viena nedaugelio šalių, niekaip nepripažįstančių homoseksualių asmenų santykių.

Konstitucinio Teismo posėdis ketvirtadienį neįvyko, neatvykus į jį besikreipusio Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo laikinai einančiam pirmininko pavaduotojo pareigas Ričardui Piličiauskui.

Posėdis nukeltas į gruodžio 5 dieną.

Lietuvoje nėra įteisintos nei gėjų santuokos, nei partnerystės. Keli ankstesni Lietuvos liberalių politikų bandymai šalyje įvesti civilinę homoseksualų partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Visuomenės apklausų duomenimis, daugelis Lietuvos gyventojų nepritaria homoseksualių asmenų santykių įteisinimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Reklama
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito