Antradienį Seime žurnalistų paklaustas, ar yra „valstiečių“ atstovaujamų ministrų, kurie savo noru siektų pasitraukti iš pareigų, nors pagal koalicinę sutartį galėtų tęsti darbą, premjeras atsakė: „Yra, kurie galvoja nebetęsti darbo.“
S.Skvernelis ragino nespėlioti, kiek tokių ministrų yra, sakė, kad neminės pavardžių, o priežastys, kodėl jie nori trauktis, esą įvairiausios: „Gal sunku, gal kitus iššūkius nori priimti.“
„Aš visą laiką stengiuosi išsaugoti tuos žmones, kurie gali, mano galva, toliau sėkmingai dirbti, bet jų nuomonės, jų apsisprendimas yra lemiamas, – tikino premjeras.
– Pirmiausia, pats žmogus turi norėti, galima ieškoti argumentų, kodėl turėtų pasilikti, kokie motyvai lemia, kad nenori pasilikti. Bet ministrai, kurie priims vieną ar kitą sprendimą, patys paaiškins, kodėl tokį sprendimą priėmė.“
S.Skvernelis teigė su dabartiniais ministrais kalbėjęsis apie pasikeitimus perbraižius koaliciją: „Mes kalbam mažiausiai du kartus per savaitę, ministrai tai puikiai žino. Tai yra politika, politiniai susitarimai, kaip sakoma, nieko asmeniško.“
Praėjusią savaitę performavus koaliciją, partijos pasidalijo ministrų portfelius: po „valstiečių“ sparnu liko Aplinkos, Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, iš „socialdarbiečių“ partija perėmė Teisingumo ministeriją, „socialdarbiečiams“ teko Žemės ūkio ministerija ir Užsienio reikalų, Lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – Vidaus reikalų ir Susisiekimo, o „tvarkiečiams“ – Krašto apsaugos. Kultūros ministerijos valdymo sritį „tvarkiečiai“ pasidalijo su „valstiečiais“.
R.Karbauskis reiškia viltį, kad pokyčių partijoje nebus
Antradienio pavakarę premjeras paskelbs, ar po liepos 12-osios, kai Vyriausybė grąžins prisiekusiam prezidentui įgaliojimus, jis tęs darbą.
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis reiškė viltį, kad sprendimas bus „teigiamas“. „Mes suformuosim Vyriausybę ir jai vadovaus Saulius Skvernelis“, – sakė jis ir pridūrė, kad partija jokių kitų variantų į ministro pirmininko pareigas nesvarstė.
Kalbėdamas apie permainas partijoje, R.Karbauskis pažymėjo, kad žiniasklaidai apklausus dalį partijos narių, nė vienas jų neužsiminė, kad partijoje trūktų demokratijos.
„Visos organizacijos tikriausiai nori tobulėti, stiprėti. Lygiai taip pat – Valstiečių ir žaliųjų sąjunga“, – sakė Seimo narys. Bet paklaustas, ar iki 2020 metų Seimo rinkimų galim tikėtis pokyčių, susijusių su partija, jos vertybėmis, pavadinimu, atsakė: „Tikiuosi ne.“
Ministras pirmininkas S.Skvernelis sekmadienį „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „24/7“ tvirtino, kad stotų į LVŽS, jeigu pasikeistų jos strategija, elgesys, retorika, sprendimų priėmimo procesas, jeigu ji ieškotų būdų pritraukti jaunimą ir rinkėjus miestuose.
R.Karbauskis nurodė, kad tokios stojimo į partiją sąlygos nėra priimtinos.