2021 03 30

Premjerė: Genocido centro vadovas neparodė savybių, kurių reikėtų tokios įstaigos vadovui

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) vadovas Adas Jakubauskas neparodė savybių, kurių reikėtų tokios įstaigos vadovui, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Adas Jakubauskas
Adas Jakubauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Klausiama, kaip balsuos dėl A.Jakubausko atleidimo iš pareigų, premjerė teigė, jog jo paskutiniai Europos Sąjungą (ES) kritikuojantys pasisakymai Krymo totorių televizijai „yra absoliučiai skandalingi“ ir „daugeliui žmonių, jei dar turėjo kažkokių abejonių (dėl galimybių likti dirbti), tas abejones ir išskaidė“.

„Aš labai apgailestauju, kad tikrai vadovas nepademonstravo tų savybių, kurių reikėtų tokios institucijos vadui, tiek konflikto su dalimi kolektyvo metu, tiek galbūt ilgesniu laikotarpiu“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I.Šimonytė.

Aš labai apgailestauju, kad tikrai vadovas nepademonstravo tų savybių, kurių reikėtų tokios institucijos vadui.

„Manau, kad po savo interviu Krymo totorių televizijai labai sunku žmogui paaiškinti, kaip jis mato save vadovaujantį institucijai Europos Sąjungos valstybėje narėje, kalbėdamas tokius dalykus Ukrainos Krymo totorių televizijai, žinant, kad Ukraina siekia narystės ES. Aš manau, kad paskutiniai pasisakymai yra absoliučiai skandalingi ir daugeliui žmonių, jei jie dar turėjo kažkokių abejonių, tas abejones ir išskaidė“, – kalbėjo premjerė.

A.Jakubauskas praėjusią savaitę interviu televizijai ATR tvirtino, kad jo vadovaujamas LGGRTC atstovauja tradicinėms pažiūroms ir susiduria su „leftistinių pažiūrų“ politikų spaudimu. Jis taip pat sakė turintis „sveikos Lietuvos visuomenės“ palaikymą ir neabejoja, kad Seime nepakaks politinės valios jį atstatydinti.

„Šiuo metu dažnai visokios leftistinės įtakos, ateinančios iš Europos Sąjungos, labai dažnai sumaišo protą jaunimui, dėl to atsiranda noras perrašyti istoriją. Deja, Lietuvoje iškilo istorikų mokykla, kuri kitaip traktuoja savo tėvynę, savo šalį, nei istorikai, dirbę daugelį metų, ypač po nepriklausomybės atgavimo, kurie sukūrė Lietuvos praeities paveikslą – ypač vokiečių, sovietinės okupacijos, Holokausto, ginkluoto pasipriešinimo“, – kalbėjo A.Jakubauskas.

Deja, Lietuvoje iškilo istorikų mokykla, kuri kitaip traktuoja savo tėvynę, savo šalį, nei istorikai.

Vėliu jis sakė apgailestaujantis dėl savo komentarų Krymo totorių televizijai, tvirtino pasirinkęs netinkamą retoriką ir taip pasielgęs dėl patirto nuovargio.

Seimo valdyba siūlo parlamentui atleisti LGGRTC vadovą A.Jakubauską iš pareigų, pritarusi tokiam parlamentarės konservatorės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės vadovautos Seimo darbo grupės siūlymuI.Šį klausimą Seime planuojama svarstyti ketvirtadienį.

Darbo grupės išvadose teigiama, kad A.Jakubauskui nepavyksta užtikrinti sklandaus institucijos darbo, kyla susipriešinimas, o viešai nagrinėjama situacija centre menkina įstaigos dalykinę reputaciją. Daug diskusijų sukėlė A.Jakubausko sprendimas iš pareigų atleisti istorikę Mingailę Jurkutę.

Siūlymą palaikė dauguma valdybos narių, išskyrus opozicijos atstovus – opozicijos lyderį Saulių Skvernelį ir „darbietį“ Andrių Mazuronį.

Kai kurios organizacijos, signatarai, pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyviai ragina neskubėti atleisti centro vadovo.

I.Šimonytė komentuodama situaciją sakė, jog jai kyla įtarimų, kad palaikymo kampanija yra „nelabai nuoširdi ir kažkaip organizuota“.

„Man keista yra tokia organizuota palaikymo kampanija, kai tarsi pats žmogus nekalba, o organizuoja daug tokių labai garbingų žmonių ir organizacijų laiškų ir atsiliepimų, tarp kurių nemažai tekstų, kurie kartojasi, ir kyla įtarimas, kad galbūt nelabai nuoširdu ir kažkaip organizuota“, – sakė I.Šimonytė.

Pagal įstatymą, centro direktorių skiria ir atleidžia Seimas.

A.Jakubauskas vadovauti LGGRTC pradėjo pernai vasarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai