Ketvirtadienį susitikusi su Izraelio ambasadore Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein, premjerė dar kartą pasmerkė „Hamas“ išpuolius ir teroro veiksmus prieš Izraelį ir jo žmones, pabrėždama, kad Lietuva solidarizuojasi su Izraeliu ir palaiko šalies teisę gintis laikantis tarptautinės humanitarinės teisės principų, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
„Brutalūs „Hamas“ išpuoliai prieš Izraelį, protu nesuvokiamas teroras prieš civilius turi sulaukti viso pasaulio pasmerkimo. „Hamas“ teroro aktai kelia grėsmę saugumui ir stabilumui visame regione. Esame Izraelio draugai ir nuoširdžiai užjaučiame aukų artimuosius ir linkime stiprybės visiems, išgyvenantiems netektį ar nežinomybę dėl dingusiųjų“, – pranešime sakė I.Šimonytė.
Premjerė pažymėjo Lietuvos poziciją, jog visi įkaitais paimti Izraelio piliečiai – ir civiliai, ir kariai – turi būti kuo skubiau paleisti.
Susitikime su Izraelio ambasadore premjerė taip pat aptarė naujausią saugumo padėtį Izraelyje ir regione.
Grupuotė „Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui.
Per konfliktą žuvo tūkstančiai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo šio anklavo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių ir pačių palestiniečių galimybes palikti ar atvykti į šią teritoriją vandeniu, jūra ar oru, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.