Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 05 27

Premjerė: ministerijos atstovės pasisakymas, kad senukams nereikia galimybių paso, – bjaurus

Vertindama Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus specialistės iškeltą klausimą, kam vyresnio amžiaus žmonėms taip dažnai reikia galimybių paso, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad jis neetiškas ir bjaurus. Ji pažymi, kad pasą, jį atsispausdindami, gali gauti ir vyresnio amžiaus žmonės, kurie neturi išmaniųjų telefonų,
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Klausimą, kaip derėtų vertinti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus atstovės Ligijos Kliunkienės pasisakymą LRT radijui, ketvirtadienį per Vyriausybės pusvalandį premjerei uždavė opozicijos lyderis, Seimo „valstietis“ Saulius Skvernelis.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Arno Strumilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Jis pacitavo L.Kliunkienę:

„Aš norėjau paklausti, kam tam senukui nuolat reikalingas tas galimybių pasas. <...> Čia yra išskirtiniams atvejams, na nežinau, jei kokia šventė kažkokia vestuvių. Nėra taip, kad jam reikia visą laiką, ar jis ten eis boulingą žaisti, ar eis į restorano vidų pietauti, kam jiems reikalingas tas pasas? <...>

Ar čia būtina iš tikrųjų karantino metu?“ – radijo eteryje klausė ministerijos vyriausioji specialistė.

Ministrė pirmininkė tokius žodžius pavadino bjauriais ir neetiškais.

„Tai – be galo bjaurus pasisakymas“, – sakė ji.

„Manau, kad pasisakymas yra be galo neetiškas, taip jau mandagiai kalbant. Galbūt neviešame posėdyje ir nemandagiau pasisakyčiau.

Tai tikrai tą išsiaiškinsiu, man neteko progos skaityti šio pasisakymo, ačiū, kad pacitavote“, – S.Skverneliui padėkojo I.Šimonytė.

Ministrė pirmininkė pažymėjo, kad galimybių pasą nesunkiai gali gauti ir vyresnio amžiaus asmenys, kurie, pavyzdžiui, neturi išmaniųjų telefonų:

„Yra galimybės galimybių pasą turėti ne tik savo mobiliajame telefone, bet taip pat jį ir atsispausdinti, ir tikrai manau, kad tą galima padaryti įvairiose viešose vietose, gali tuo pasirūpinti ir artimieji. Nėra taip, kad to būtų neįmanoma padaryti.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

Galimybių pasas Lietuvoje pradėjo veikti pirmadienį. Jį turintieji, pasiskiepiję nuo COVID-19, persirgę šia liga ar turintieji neigiamą COVID-19 testą, gali lankytis maitinimo įstaigų viduje, dalyvauti renginiuose, grįžti į fizines darbo vietas.

Galimybių pasas yra prieinamas interneto svetainėje Gpasas.lt.

Norint jį gauti, reikia patvirtinti tapatybę per Elektroninius valdžios vartus. Tuomet suformuotą QR kodą bus galima atsisiųsti ir atsispausdinti arba išsisaugoti telefone.

Gyventojai, kurie neturi jokių galimybių naudotis e.bankininkyste ar e.parašo paslaugomis, atspausdintą pasą gali gauti Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose.

Šie klientai aptarnaujami be išankstinės registracijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais