Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 10 03

Premjerė: švietimas biudžete turi privilegijuotą padėtį, dėl to kenčia kiti sektoriai

Švietimas Lietuvos biudžete turi privilegijuotą padėtį, tai vyksta kitų sektorių sąskaita, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Jau dabar švietimas mūsų biudžetuose turi privilegijuotą padėtį ir reikia labai atvirai sakyti, kad tai vyksta kitų sektorių sąskaita. Tada tiesiog nukenčia socialinė apsauga ar sveikata, kurioms proporcingai tenka didesnė našta to, kad švietimo finansavimas atitinka Europos Sąjungos vidurkį“, – LRT radijui antradienį sakė premjerė.

„Tai reiškia, kad pagal mūsų galimybes, pagal mūsų biudžetą, pagal tai, kiek mokesčių mes sutinkame mokėti, mes švietimui skiriame proporcingai didesnę dalį“, – pridūrė I.Šimonytė.

Anot jos, per šios Vyriausybės kadenciją darbo užmokesčio fondas, įvertinus 2024 metų planą, padidės 80 procentų.

„Tai yra didžiuliai pinigai, kurie bus skirti papildomam darbo apmokėjimui būtent pedagogų, mokslininkų ir dėstytojų“, – teigė premjerė.

Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų praėjusį penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo. Streiką planuojama tęsti apie mėnesį.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti dviem etapais: nuo sausio – 10 proc., o nuo rugsėjo – tiek, kad vidutinė pedagogo alga pasiektų 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.

Mokytojų algoms didinti kitais metais papildomai reikės apie 300 mln. eurų.

Andriaus Navicko vadovaujamos profesinės sąjungos tokie ministerijos pasiūlymai netenkina. Ji reikalavo mokytojų atlyginimus jau nuo šio rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 procentų, taip pat kėlė kitus reikalavimus – mažinti moksleivių klasėse skaičių, mokytojų darbo krūvį, gerinti darbo sąlygas.

Ši profsąjunga pirmadienį ministerijai pateikė kompromisinius siūlymus dėl reikalavimų, jie bus aptariami antradienį vyksiančiose derybose.

Tuo metu švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas ir dar keturios profesinės sąjungos, tarp jų ir Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, praėjusį ketvirtadienį sutarė iki kitų metų gegužės parengti planą, kaip bus didinamas darbo užmokestis mokytojams po 2024 metų.

E.Milešino profsąjunga pirmadienį priėmė sprendimą nestreikuoti, pasirašys atnaujintą šakos kolektyvinę sutartį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų