2013 05 21 /09:58

Premjero atsakymas į opozicijos klausimą, kur slėps Birutę Vėsaitę Lietuvai pirmininkaujant ES: „Dabar ji Kazachstane“

Antradienio ryte opozicinės konservatorių ir liberalų frakcijos Seime susitiko pasikalbėti su socialdemokratu, premjeru Algirdu Butkevičiumi. Daugiausia klausimų premjeras sulaukė dėl pareigų netekusio „Verslios Lietuvos“ vadovo Pauliaus Lukausko.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Mes buvome šiek tiek nustebę, kad jūs, atrodo, P.Lukauską, atleidžiate iš pareigų, nors nelabai žinojote, kuo ta agentūra užsiima. Mes tikimės, kad dabar jau žinote. Gal galite pasakyti, kokie rezultatai netenkina, kad nutarėte atleisti vadovą? Ar savo veiksmus Birutė Vėsaitė derino su jumis? Ar nemanote, kad B.Vėsaitės nekompetencija ir tokios grubios klaidos trukdo jūsų Vyriausybei normaliai dirbti?“, – pokalbį pradėjo konservatorių pirmininkas Andrius Kubilius.

Atsakydamas A.Butkevičius priminė konservatoriams, kad valdžioje jau ne jie.

„Aš kalbėjau su P.Lukausku keletą kartų. Jam buvo pasakyta dar sausį, kad mano vienas iš pagrindinių reikalavimų yra tas, kad matyčiau rezultatus kas ketvirtį, pusmetį, nes aš esu orientuotas į rezultatus. Dėl tų reikalavimų dešimt savaičių užsiimti savo veikla, kurie yra sutarti žodžiu, bet tikrai ne raštu. Jis sakė, kad su darbais susitvarko, o, be to, jo veikla užsienyje esą sudaro galimybes ir susidaryti nuomonę apie verslo aplinką Lietuvoje“, – kalbėjo A.Butkevičius.

Anot jo, P.Lukausko jam buvo pasakyta, kad „mes vos ne aukščiau esame už ministrus ir jokia informacija nebus teikiama". „Tai to nebus“, – pridūrė premjeras.

„Jūs gal susijaudinote, kad neatsakote į mano klausimus“, – kartojo klausimus A.Kubilius.

Premjeras pareiškė, kad rezultatų už pirmąjį šių metų ketvirtį iš P.Lukausko dar nesulaukė.

„Šiuo metu netenkina vadybiniai dalykai. Ar jūs sutiktumėte dirbti su vadovu, kuris važiuoja į užsienį ir neaišku, ką ten veikia? Nesusikalbėjimo neturi būti“, – teigė premjeras.   

„Kaip suprantu, asmeniškai nepatiko žmogus, nes dėl rezultatų mes nieko neišgirdome“, – įvertino A.Kubilius.

„Susidaro įspūdis, kad jūs esate Birutės Vėsaitės įkaitas“, – premjerui sakė liberalų pirmininkas Eligijus Masiulis. Jis pridūrė, kad B.Vėsaitė į Vyriausybę, matyt, pateko dėl moterų kvotos.

„Jos pagrindinis darbas yra tas, kad buvo peržiūrėti ES pinigai, jei ji to nebūtų padariusi būtume praradę pinigus“, – aiškino A.Butkevičius.

„O prie ko čia B.Vėsaitė?“, – klausė opozicija.

Premjeras sakė, kad jos vadovaujama ministerija paskelbė paraiškų priėmimą šilumos ūkio pertvarkoms vykdyti. Konservatoriai teigė, kad jie tai darė kas tris mėnesius ir tai yra įprasta praktika.

Be to, konservatorius Paulius Saudargas pareiškė, kad, jo žiniomis, ūkio ministrei yra neleidžiama susitikinėti su užsienio partneriais.

„Dabar Lietuva pirmininkaus ES. Kur jūs slėpsite B.Vėsaitę visą tą laiką?“, – klausė P.Saudargas.

„Ji ir šiuo metu yra Kazachstane“, – atsakė premjeras, o jo atsakymą palydėjo skardus opozicijos juokas. „Nematau dėl ko čia reikia juoktis. Ji netgi vadovauja delegacijai“, – pridūrė jis.

A.Kubilius po pusvalandį trukusio pokalbio su A.Butkevičiumi pareiškė, kad per pusmetį Vyriausybės darbo nemato jokio atlikto darbo.

Savo ruožtu A.Butkevičius pareiškė, kad jo darbus įvertins Lietuvos žmonės, o ne opozicija.

„Mes padarėme daugiau nei jūs per ketverius metus“, – pareiškė A.Butkevičius. Jis pademonstravo esąs nepatenkintas konservatoriaus retorika.

Po susitikimo A.Butkevičius žurnalistams aiškino nesuprantąs, kam opozicijai išvis reikėjo tokio susitikimo. Premjero teigimu, B.Vėsaitė netrukdo jo Vyriausybės darbui, nes šis yra komandinis.

„Čia kaip sporte, gali surinkti geriausius žaidėjus, bet, jei jie nebus susižaidę, komanda pralaimės“, – lygino jis.

Susitikimai su ministrų kabineto nariais tampa įprasta opozicijos darbo praktika. Atsakyti į opozicijos klausimus jau teko švietimo, socialinės apsaugos ir darbo, ūkio, energetikos ministrui ir kitiems. Pats A.Butkevičius su konservatoriais susitinka trečią kartą per pusmetį.

Šiame susitikime liberalai premjerui kartu su pacientų organizacijų atstovais pateikė daugiau nei 30 tūkst. Lietuvos gyventojų, nepritariančių Andriukaičio sveikatos sistemos reformai, parašų. Pasirašę žmonės pasisako už tai, kad žmonėms ir toliau būtų sudaryta teisė rinktis, kur gydytis – privačiose ar valstybinėse įstaigose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai