2013 01 08

Premjero patarėjas Audrius Brūzga: nepaisant perkamo tyrimo dėl laiko keitimo poveikio, dabartinė tvarka liks iki 2016 metų

Nors Ministro pirmininko tarnyba perka tyrimą dėl vasaros laiko įvedimo poveikio žmonėms ir verslui, laikas tikriausiai ir toliau bus sezoniškai keičiamas iki 2016 metų pagal šiuo metų galiojančią tvarką, sako premjero patarėjas Audrius Brūzga.
Laiko persukimas
Laiko persukimas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Iš tikrųjų laiko kaitaliojimo tvarka yra paskelbta ir iki 2016 metų, matyt, yra nustatyta, tai turbūt mes jos nekeisime“, – antradienį žurnalistams Vyriausybėje sakė A.Brūzga.

Pasak jo, nedidelės apimties tyrimas perkamas atsižvelgiant į Seimo pavedimą Vyriausybei. A.Brūzgos teigimu, atliekant tyrimą tikriausiai bus atliekama ir gyventojų apklausa, ir kitų šalių apžvalga.

„Pagaliau atlikę tokį tyrimą, kuris pagal savo apimtį nėra nei platus, nei labai didelis, mes pirmą sykį turėsime konkrečius atsakymus, aiškesniais parametrais paremtą nuomonę dėl laiko keitimo“, – sakė premjero patarėjas.

A.Brūzga pabrėžė, kad atlikus tyrimą šalis, jei norės, turės galimybę iš naujo kelti šį klausimą Europos Sąjungos lygiu po 2016 metų.

„Visuomet yra šalies iniciatyva kelti tuos klausimus, tai aš manau, kad tikrai tuo galima pasinaudoti. Bet, kaip minėjau, dabar tas ciklas yra iki 2016 metų ir galbūt, jei mes iš tikrųjų turėsime svarių argumentų, o taip pat būsime sutarę su kitomis šalimis, kad ne tik Lietuvai tai yra svarbu, aš manau, pilnai tą galima kelti. Bet pirmiausia reikia atsakyti sau į klausimą, kas tai yra ir koks realus poveikis“, – kalbėjo patarėjas.

Pasak Seimo kontrolierių įstaigos vadovo R.Valentukevičiaus, diskusiją dėl vasaros laiko keitimo naudos ir reikalingumo būtų galima baigti „tik išklausius gyventojų nuomonę“.

„Smagu girdėti, kad pagaliau ši naujai suformuota Vyriausybė taip ryžtingai ėmėsi problemos: nusprendė organizuoti konkursą ir skirti lėšų apklausai, kuria bus siekiama išsiaiškinti gyventojų nuomonę dėl vasaros laiko ir, labai tikiuosi, kad į šią nuomonę bus tikrai atsižvelgta“, – antradienį išplatintame pranešime teigė R.Valentukevičius.

Užpernai Seime buvo kilusios diskusijos dėl laiko keitimo, tuomet nuspręsta Vyriausybei pavesti atlikti išsamų tyrimą, kaip laikrodžių rodyklių sukinėjimas atsiliepia šalies ekonomikai ir gyventojų sveikatai, ir galbūt kreiptis į Europos Komisiją (EK) su prašymu leisti Lietuvai laiko nebekaitalioti.

Kreiptis į EK uždelsta, o vasaros laiko įvedimas visoms Europos Sąjungos šalims pratęstas iki 2016 metų.

Pagal šią direktyvą, paskutinį kovo sekmadienį laikrodžių rodyklė pasukama valanda į priekį ir įvedamas vasaros laikas, o paskutinį spalio sekmadienį jis atšaukiamas.

Geografiškai Lietuvos teritorija aprėpia dvi laiko juostas. Vakarinė šalies dalis patenka į pirmąją, o likusioji – į antrąją laiko juostą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis