Savo pareiškime „Ministerium“ neslepia, jog E.Vaitasius galėjo įmonės valdyme dalyvauti per tarpininkus ar savo tapatybę slėpti, pvz., už ofšorinės įmonės – tačiau premjero žentas pasirinko kitą kelią ir akcininku tapo betarpiškai.
„Esame įsitikinę, jog atviras ir skaidrus E.Vaitasiaus įsitraukimas į verslą yra puikus vakarietiškos kultūros pavyzdys. Būdas dalyvauti versle per formalius statytinius, ofšorines ar kitas priedangos kompanijas yra kategoriškai nepriimtinas UAB „Ministerium“ akcininkams, todėl pasirinktas teisėtas ir skaidrus akcijų įsigijimo būdas“, - teigiama įmonės pranešime.
„Tikime: net jeigu esi Premjero žentas, turi teisę ir pareigą pasirūpinti savo mažamečiais vaikais, dirbti savarankiškai ir skaidriai, mokėti mokesčius valstybei bei lygiomis teisėmis konkuruoti su kitais rinkos dalyviais“, - priduria „Ministerium“.
Vis dėlto kainos, kurią E.Vaitasius įsipareigojo sumokėti už pusę bendrovės akcijų, „Ministerium“ neatskleidžia.
„Akcijų kaina nustatyta įvertinus objektyvią įmonės informaciją – realų, o ne prasimanytą nepaskirstytą pelną, pirmo 2015 metų ketvirčio preliminarius rezultatus, mokestinius įsipareigojimus, etc. Akcijų pirkimo – pardavimo sutarties kaina negali būti atskleidžiama, kadangi ši sutartis yra sudaryta tarp dviejų privačių asmenų, vieno iš kurių nesieja jokie giminystės ryšiai su šalies politikais“, - teigia „Ministerium“.
Ketvirtadienį analogišką poziciją 15min.lt išdėstė ir E.Vaitasius. Premjero žentas tikino negalįs sandorio detalių atskleisti be kito įmonės akcininko, „Ministerium“ vadovo Manto Krasausko, sutikimo.
Premjeras yra užsiminęs, jog E.Vaitasius neturėjo akcijų pirkimui reikalingų pinigų ir įsipareigojo sumokėti dalimis. Opoziciniai konservatoriai tokią sandorio formą netruko pakrikštyti „dovana“ premjero žentui. „Ministerium“ tikina, kad jokios „dovanos“ nebuvo, bet į sandorio detales nesileidžia.
„E. Vaitasiui „Ministerium“ akcijos nebuvo padovanotos. Jis jas pirko, sumokėdamas bankiniu pavedimu iš karto po sutarties pasirašymo“, - skelbia „Ministerium“.