Teisėja Silva Gerybienė atleista iš pareigų, pasibaigus įgaliojimų laikui, o teisėjas Kęstutis Stulginskas sulaukė įstatyme numatyto pensinio amžiaus. Prezidentas jiems dėkoja už ilgametį darbą ir aukštą profesinę kompetenciją.
Be to, šalies vadovas, atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo nuo 2020 m. sausio 2 d. perkelia Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų teisėją Astą Katinienę į Vilniaus miesto apylinkės teismą.
Prezidentas taip pat prašo Teisėjų tarybos patarimo dėl Mindaugo Klemenio atleidimo iš Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų teisėjo pareigų savo noru.
Mažeikių teismo teisėjas M.Klemenis, liudijęs apie teisėjo Ramūno Antanavičiaus jam galbūt siūlytą kyšį, ruošiasi tapti advokatu.
„Pripažino mane birželio mėnesį (advokatu – BNS). Dabar ta procedūra – prisiekti, įsirašyti į praktikuojančius, kontorą, ir taip toliau“, – BNS ketvirtadienį sakė M.Klemenis.
Jis teigė, kad teisėjo darbas jo nebedžiugina.
„Noras keisti – kitą savaitę 11 metų kaip dirbu. Karjeros, matau, kad neįmanoma padaryti, tai reikia kažkaip keistis (...), eiti į advokatūrą“, – kalbėjo teisėjas.
M.Klemenis advokatu bandė tapti jau pernai, tačiau tuomet Advokatų taryba nepripažino jo advokatu. Teismas įpareigojo tarybą M.Klemenio prašymą svarstyti iš naujo.
2013 metais M.Klemenis STT pranešė, jog jam pasiūlytas kyšis už tai, kad priimtų palankų sprendimą administracinėje byloje.
STT pareigūnai, bendradarbiaudami su teisėju, po kelių dienų sulaikė advokatą Adomą Jonauską, kai jis teisėjui M.Klemeniui jo darbo kabinete perdavė 3 tūkst. litų (868 eurų) kyšį, kad iš neblaivaus vairuotojo nebūtų konfiskuotas automobilis. Po to advokatas buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, neteko pareigų.
M.Klemenis taip pat buvo pagrindinis liudytojas byloje, kurioje Kauno apygardos teismo teisėjas R.Antanavičius buvo teisiamas dėl galimo bandymo papirkti M.Klemenį, perduodant jam 600 eurų kyšį.
Bylos duomenimis, papirkimu buvo siekiama, kad M.Klemenis sušvelnintų vienam privačiam asmeniui policijos paskirtą administracinę nuobaudą – sumažintų teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas lapkričio pabaigoje grąžino šią bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.
Pirmosios instancijos teismas R.Antanavičių išteisino, neįrodęs jo dalyvavimo padarant nusikaltimą, apeliacinės instancijos teismas pakeitė išteisinimo pagrindą nurodydamas, kad teisėjas nepadarė veiklos, turinčios nusikaltimo požymių.