Šalies vadovas pabrėžė ir toliau sieksiantis, kad asmenys, kurių poelgiai nedera su garbingu teisėjo vardu, nebūtų teisėjų bendruomenės nariais. Tik taip galima stiprinti visuomenės pasitikėjimą teismais.
Remiantis Konstitucija, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai yra atleidžiami Prezidento po to, kai tai padaryti pataria Teisėjų taryba bei atleidimui pritaria Seimas.
K.Gurinas yra vienas iš teisėjų, minimų, vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje.
Praėjusią savaitę K.Gurino atleidimui pritarė Seimas.
BNS rašo, kad vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje įtarimai pateikti iš viso aštuoniems teisėjams. Prezidentas G.Nausėda siekė juos visus atleisti iš pareigų pažeminus teisėjo vardą, tačiau Teisėjų taryba nepritarė trijų teisėjų atleidimui.
Ši teisėjų savivaldos institucija atsisakė leisti pašalinti iš pareigų Apeliacinio teismo teisėją Viktorą Kažį, Vilniaus apylinkės teismo teisėją Robertą Rainį ir Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėją Arūną Kaminską. Nuspręsta, kad trūksta duomenų įrodyti teisėjo vardo pažeminimą.
Prezidentas jau yra atleidęs Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį ir Kauno administracinio teismo teisėją Gintarą Čekanauską.
Iš viso teisėjų korupcijos tyrime įtarimai pateikti 48 asmenims.
Svarstant prezidento iniciatyvą dėl teisėjų atleidimo, tarp teisininkų kilo diskusija, ar prezidentas galėjo inicijuoti aukščiausiosios grandies teisėjų atleidimą dėl teisėjo vardo pažeminimo, ar jie gali būti pašalinti tik Seime surengus apkaltos procedūrą.