„Siekiu ir sieksiu, kad senjorų pensijos augtų kasmet. Jei kartu su Seimu bei Vyriausybe dirbsime vieningai ir nuosekliai skirdami dėmesį spartesniam pensijų didinimui, per kelerius metus galime užtikrinti, kad vyriausios mūsų visuomenės dalies pragyvenimo lygis taptų orus – tai yra priartėtų prie Vakarų Europos standarto, o senatvės pensijų ir darbo užmokesčio santykis šalyje pasiektų 50 proc.“, – pranešime sakė G.Nausėda.
Jo teigimu, ilgalaikis pensijų augimas yra viena pagrindinių priemonių, mažinant senjorų skurdo lygį ir garantuojant vyresnio amžiaus žmonių socialines bei ekonomines teises. G.Nausėdos iniciatyva 2020 ir 2021 metais įgyvendinamas spartesnis pensijų didinimas, nukreiptas į siekį, kad pensijos augtų greičiau nei vidutinis atlyginimas.
Siekiu ir sieksiu, kad senjorų pensijos augtų kasmet.
Senatvės pensijų pakeitimo normos augimas yra reikšmingas žingsnis gerovės valstybės įgyvendinimo link, nes sudaro sąlygas mažinti pajamų nelygybę tarp visuomenės grupių. Tarp gerovės valstybės įgyvendinimo tikslų Prezidentas yra numatęs per ateinančius ketverius metus sumažinti skirtumą tarp didžiausias ir mažiausias pajamas gaunančių gyventojų bent iki 5 kartų. Pastaruoju metu šis skirtumas mažėja, tačiau vis dar siekia 6,4 karto.
Aktualiausiais Statistikos departamento duomenimis, pensininkų skurdo lygis siekia daugiau nei 35 procentus.