Tai ketvirtadienį pranešė šalies vadovo patarėja, užsienio politikos grupės vadovė Asta Skaisgirytė.
„Vyriausybė turi imtis žingsnių užkardyti tą patekimą ir pačiu artimiausiu laiku lauktume siūlymų, kaip tai galėtų būti padaryta“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė A.Skaisgirytė.
„Prezidentas taip pat galvoja šaukti Valstybės gynimo tarybą, kuri būtų skirta specialiai Astravo AE klausimui aptarti, kokia situacija yra dabar“, – pridūrė ji.
Pasak jos, G.Nausėda šiuo klausimu kalbės ir su Latvijos ir Estijos prezidentais, tarp Baltijos valstybių toliau išliekant trinčiai dėl metodikos, skirtos užkardyti Astravo elektros patekimą į Baltijos šalių rinką.
„Tačiau vėlgi, laukiame žingsnių iš energetikos ministro pusės, nes tai turėtų būti padaryta jo prerogatyva“, – teigė A.Skaisgirytė.
Ministras Dainius Kreivys trečiadienį uždarame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje pateikė duomenis, kurie, anot jo, įrodo, jog Lietuva už Astrave pagamintą elektrą per paskutinį sausio dešimtadienį jau sumokėjo beveik 4 mln. eurų.
„Ta elektra fiziškai teka ne į Latviją, o per mūsų sieną atiteka į Lietuvą, kadangi pas mus yra didžiulis elektros deficitas, mes tą elektrą sunaudojame ir už ją susimokame“, – trečiadienį sakė D.Kreivys.
Pasak ministro, 77 mln. kilovatvalandžių į Lietuvą pateko per pastarąsias 10 dienų, kai Astravo jėgainė dirbo stabiliai.
Draudimą Lietuvoje prekiauti baltarusiška elektra numato vadinamasis „antiastravinis“ įstatymas. Prekyba su Baltarusija per Lietuvos-Baltarusijos pjūvį buvo sustabdyta lapkritį, iš karto po to, kai buvo įjugta Astravo AE.