2021 11 12 /14:29

Prezidentas apie padėtį pasienyje: „Nerimauti tikrai nėra pagrindo“

Atremsime bet kokio pobūdžio migracijos ar kitų hibridinių atakų išpuolius, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Pasak jo, tarnybos dirba, nerimauti nėra ko ir savaitgalį galima pasitikti nusiteikus optimistiškai.
Prezidentas lankosi Jungtiniame situacijų centre
Prezidentas lankosi Jungtiniame situacijų centre / Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus nuotr.

Penktadienį šalies vadovas G.Nausėda lankėsi Policijos departamento Jungtiniame situacijų centre, kur domėjosi, kaip valdoma migracijos krizė.

„Norėjau įsitikinti, ar tie krizės valdymo modeliai, kuriuos esame pasitvirtinę, realiai veikia, ar yra pakankami ištekliai, ar geras tarpinstitucinis bendradarbiavimas, ar pasirengta įvairiems įvykių scenarijams“, – po susitikimo žurnalistams komentavo prezidentas.

Jis teigė taip pat susipažinęs su „aktualia informacija, kuri yra surinkta ir kuri nuolat keičiasi, į ją reikia reaguoti“.

Komentarai:

Apsilankymas, pasak šalies vadovo, paliko labai gerą įspūdį:

„Matau, kad nė viena iš tarnybų nesako, kad čia ne mano darbas, tegul dirba kiti. Visi dirba petys petin, tarpusavio supratimas labai geras, išteklių pakanka.

Tikrai manyčiau, kad turime realiai veikiantį krizių valdymo centrą, kuris gali atlikti savo funkciją.“

Teigia, kad Vakarų politikų nuomonė keičiasi

„Siūlyčiau vis dėlto optimistiškai pasitikti šį savaitgalį, nerimauti tikrai nėra pagrindo.

Tarnybos, institucijos dirba savo darbą ir tikrai nepasiduosime provokacijoms, atremsime bet kokio pobūdžio migracijos ar kitų hibridinių atakų išpuolius. Lietuva šventai saugo savo sienas, nes tai yra mūsų pareiga, visų valstybės institucijų reikalas“, – komentavo šalies vadovas.

Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus nuotr./Prezidentas lankosi Jungtiniame situacijų centre
Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus nuotr./Prezidentas lankosi Jungtiniame situacijų centre

Paklaustas, kaip bendrai vertina situaciją su migrantais, jis teigė, jog padėtis rimta – esą testuojama, kaip su migrantų antplūdžiu susitvarkys tarptautinė bendruomenė.

Matyt, yra testuojama, kiek Europos Sąjunga ir tarptautinė bendruomenė yra pasirengusi greitai ir ryžtingai reaguoti.

„Tai yra kryptinga ataka, kuri toli gražu nukreipta ne tik prieš Lenkiją, bet ir prieš visas regiono valstybes stengiantis situaciją destabilizuoti, įnešti panikos, įnešti netikrumo. Tokiu būdu, matyt, yra testuojama, kiek Europos Sąjunga ir tarptautinė bendruomenė yra pasirengusi greitai ir ryžtingai reaguoti į panašaus pobūdžio iššūkius“, – kalbėjo G.Nausėda.

Vakarų politikai, pasak jo, keičia savo nuomonę migracijos politikos, fizinio barjero prie Europos Sąjungos sienos statybų klausimais.

„Mes matome, kad šiandien daugelis Vakarų politikų tikrai užsiėmė aiškią poziciją. Net ir tie, kurie anksčiau galbūt turėjo kitokią nuomonę, tiek migracijos iššūkių atžvilgiu, tiek išorinės Europos Sąjungos sienos finansavimo klausimu. Šiandien mes matome tam tikrą nuomonių pokytį, nes visi labai gerai mato, su kokiais reikalais mes čia susiduriame ir, svarbiausia, su kokio pobūdžio režimu mes susiduriame“, – kalbėjo šalies vadovas.

„Visi yra mūsų pusėje“

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai priklausančios šalys Prancūzija, Estija ir Airija, taip pat – Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė, Norvegija ir netrukus prie Saugumo Tarybos prisijungsianti Albanija išreiškė solidarumą su Lietuva ir Lenkija bei pasmerkė Baltarusiją dėl elgesio su migrantais.

Paklaustas, kaip vertina tai, jog solidarumą išreiškė tik atskiros šalys, o ne bendrai Saugumo Taryba, G.Nausėda leido suprasti, jog toks solidarumas gali būti išreikštas ateityje.

„Kartais sprendimai ir reakcijos gimsta vėliau, negu mes tikėtumėmės“, – sakė jis.

„Nepaisant to, aš manau, šiandien tarptautinės bendruomenės opinija smarkiai keičiasi. Ir aš nenoriu kalbėti vien apie Jungtines Tautas. Aš kalbu apie valstybių vadovus, su kuriais turėjau daugybę pokalbių vien šią savaitę: šiandien pokalbis su Suomijos prezidentu, vakar pokalbis su Danijos premjere, su Europos Vadovų Tarybos prezidentu, Ukrainos vadovu V.Zelenskiu.

Mes matome, kad visi yra mūsų pusėje, visi yra pasirengę padėti visomis įmanomomis priemonėmis ir tikrai visų nuostata yra tokia – mes tai atremsime, mes tai išgyvensime ir vėl grįšime prie normalaus gyvenimo“, – kalbėjo G.Nausėda.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Lietuvos kariuomenės kariai budi šalia kelio vedančio į Druskininkus
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Lietuvos kariuomenės kariai budi šalia kelio vedančio į Druskininkus

Prezidentas dėkojo tarnyboms ir pareigūnams, kurie prisideda prie migracijos krizės valdymo.

„Aš tikrai labai norėčiau ir padėkoti, ir prašyčiau palikti šitą vietą, mūsų tarnyboms, mūsų pareigūnams, kurie ir šiame situacijų centre, ir prie sienos, ir visose kitose vietose, kur tik jų pareiga šiandien yra reikalinga, tikrai kaip tikri tėvynės patriotai atlieka nuostabų darbą, atlieka jį labai profesionaliai, labai kompetentingai. Ir už tai aš jiems tariu valstybės vardu didelį ačiū“, – dėkojo jis.

Po to, kai Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje susitelkė keli tūkstančiai migrantų ir dalis jų bandė veržtis pro sieną, Lietuva įsivedė nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija ir migrantų stovyklose.

Panašaus scenarijaus kaip Lenkijoje baiminamasi ir Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai