Bendros spaudos konferencijos metu prezidentė pasveikino Gruzijos valstybę su jos pastangomis pasiektu laimėjimu. „Gruzijos ir Gruzijos draugų, tarp jų ir mūsų, pastangomis gruzinai Europoje gali keliauti laisvai... Tikiuosi, vizų neprašė?“ – juokaudama klausė šalies vadovė, pasisukusi į Gruzijos lyderį.
„Noriu pasidžiaugti, kad turime didžiausią dovaną, didžiausią savo šimtmečiui skirtą paminklą“, – teigė prezidentė, reaguodama į Vasario 16-osios akto originalo atradimą.
„Susisiekėme su kanclerės Merkel biuru ir pradėjome aptarti galimybes, kada šį dokumentą galime grąžinti į Lietuvą“, – sakė prezidentė.
„Ji šiuo metu kelionėje, tad negaliu tiesiogiai pakalbėti, bet esu įsitikinus, kad esant tokiems šiltiems santykiams ir tarp valstybių, ir tarp vadovų, dokumentas turi pasiekti Lietuvą“, – pastebėjo D.Grybauskaitė.
Prezidentė atkreipė dėmesį, kad Gruzijoje vis dar yra problemų dėl spaudos laisvės ir šią problemą Europos Sąjunga stebi akylai. Ji pabrėžė, kad abi šalis vienija panašios grėsmės, o kartu dvišalė draugystė.
„Labai tikimės, kad tas tempas, kuris buvo užduotas, artėjant su Europa, bus išlaikytas“, – teigė prezidentė.
Gruzijos vadovas prezidentę D.Grybauskaitę vadina „geriausia drauge“
Gruzijos lyderis G.Margvelašvilis dėkojo Lietuvai už paramą ir „garbingą vietą darbotvarkėje“.
„Vakar patyrėme labai nuoširdžią Lietuvos žmonių reakciją, atvykus gruzinams. Sutikimas oro uoste buvo labai širdingas“, – teigė Gruzijos lyderis.
„Jūs, prezidente, esate geriausia draugė, atstovaujant mūsų interesams“, – kreipdamasis į D.Grybauskaitę sakė G.Margvelašvilis, ragindamas ir toliau glaudinti dvišalius santykius.
„Nepaisant to, kad viena šalis pasitraukė, mes norėtume, kad kitos prisijungtų“, – sakė prezidentė, Gruzijos žurnalistės paklausta, ar galima tikėtis, kad po bevizio režimo seks progresas derybose dėl Gruzijos narystės Europos Sąjungoje.
„Rytų partnerystės aukščiausio lygio susitikimas galėtų būti panaudotas tam, kad mūsų bendradarbiavimas būtų dar labiau sustiprintas“, – žadėjo D.Grybauskaitė, pabrėždama, kad Gruzijos ryžtas įkvepia ir europiečius.
G.Margvelašvilis padėkojo Baltijos valstybėms, kad šios nepripažino okupacinių jėgų Abchazijoje rengto referendumo. „Rusija tęsia savo agresiją nuo 2014 metų“, – sakė jis, pabrėždamas, kad Maskva tyčiojasi iš tarptautinės teisės.
Pakomentavo valdančiųjų nesutarimus dėl švietimo reformos
Prezidentė pakomentavo ir vidaus politikos aktualijas. Kalbėdama apie valdančiųjų nesutarimus ji atkreipė dėmesį, kad ginčai ir diskusijos yra normalus procesas, tačiau prieš juos viešinant reikėtų bandyti tartis viduje.
„Ginčai valdančiojoje daugumoje yra gerai. Svarbu, kad bendri tikslai buvo suformuoti dar rinkimų metu. Ginčus matau tik dėl detalių siekimo priemonių. Palinkėčiau daugiau apsitarti prieš keliant ginčus į viešąją erdvę“, – sakė šalies vadovė.
D.Grybauskaitė išreiškė viltį, kad valdantieji visgi nuramins ambicijas ir sugebės susitarti dėl visai valstybei reikšmingo klausimo.