2017 05 24 /12:32

Prezidentė: reformos stringa dėl valdžios nepatyrimo

Svarbių valstybei reformų – švietimo, valstybės valdomų įmonių, darbo santykių – įgyvendinimas stringa dėl valdančiųjų patirties stokos, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Galimybės (įgyvendinti reformas – BNS) visuomet yra, jeigu yra žinių, supratimo ir politinės valios. Taigi žiūrėsime ateityje, į kokius rezultatus visa tai virs. Kol kas matome, kad procesai vyksta lėtai, sudėtingai, bet nepamirškime – turime labai daug naujų žmonių politikoje: tiek Seime, tiek ir didele dalimi profesionalius, bet politiškai nepatyrusius kai kuriuos Vyriausybės narius. Taigi strigimas yra dalinai ir užkoduotas“, – trečiadienį žurnalistams Vilniuje teigė D.Grybauskaitė.

Šalies vadovės teigimu, koreguojant Darbo kodeksą valdžia turi prisiimti politinę atsakomybę.

„Politinė atsakomybė turi likti su politikais, jie buvo rinkti žmonių ir pažadai, kuriuos politikai dalino, turi būti vykdomi. Todėl permetinėti atsakomybę į ne politines struktūras, niekas neturi nei juridinės, nei politinės teisės. Todėl subalansuoti darbo žmonių saugumą yra privalu, o palikti savieigai ir verslo lobistams, šito daryti tikrai nereikėtų“, – teigė prezidentė, paklausta, kaip vertina Vyriausybės sprendimą laukti Trišalės tarybos išvadų dėl kai kurių Darbo kodekso pakeitimų.

Subalansuoti darbo žmonių saugumą yra privalu, o palikti savieigai ir verslo lobistams, šito daryti tikrai nereikėtų.

Valdančiųjų inicijuotos reformos pastaruoju metu sulaukia nemažai pasipriešinimo. Viena pagrindinių šios kadencijos Vyriausybės reformų – darbo santykius liberalizuoti turintis naujasis Darbo kodeksas, kurio įsigaliojimas atidėtas iki šių metų antrojo pusmečio siekiant jį pakoreguoti. Vyriausybė taip pat yra pasiūliusi aukštųjų mokyklų pertvarkos planą, kuri turės tvirtinti Seimas. Tačiau dėl jo nėra aiškaus sutarimo pačių valdančiųjų tarpe.

Valdantieji taip pat inicijavo valstybės valdomų įmonių – miškų urėdijų, kelių priežiūros įmonių – pertvarką.

Po Seimo rinkimų jau įvyko mažiausiai 10 svarbių valstybės valdomų įmonių ir įstaigų vadovų pasikeitimų, tarp jų „Lietuvos geležinkeliuose“, Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, Turizmo departamente, Registrų centre, Vyriausiojoje tarnybinės etikos komisijoje, Statybos inspekcijoje, Lietuvos automobilių kelių direkcijoje, „Litexpo“ ir kitose.

Įgyvendinti valstybės valdomų įmonių pertvarką Lietuvą ragina ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), kurios nare Lietuva siekia tapti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos