„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 09 10 /11:49

Prezidentė Seimui: reikia realių pokyčių, o ne reformų imitavimo

Reikia realių pokyčių, o ne reformų imitavimo, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama į rudens sesiją susirinkusį Seimą.
Parlamentarai susirinko į eilinę Seimo rudens sesiją
Parlamentarai susirinko į eilinę Seimo rudens sesiją / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Laikas palankus, nes dar neįsisukusi visuotinių rinkimų karuselė. Reikia realių pokyčių, o ne reformų imitavimo. Svarbu priimti tokius sprendimus, kurie didintų biudžeto surinkimą, mažintų šešėlinę ekonomiką, korupciją – veiksnius, kurie stabdo galimybes žmonėms gyventi geriau savo šalyje“, – teigiama valstybės vadovės sveikinime. Jį sekmadienį perskaitė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Anot prezidentės, „pavasario sesija šiai valdančiajai daugumai suteikė ne vieną politinę pamoką, kad kalbėjimasis ir kompromisų paieška gali duoti geresnių rezultatų nei jėga primesta valia ar buldozeriu prastumti sprendimai“.

„Ši sesija svarbi, kad priimtume būtinus sprendimus. Valdymo efektyvumą užtikrins ne ministerijų statybos ir kilnojimai ar pelningų valstybinių įmonių išpardavimas, o nuoseklus apsivalymas nuo visų nomenklatūrinio palikimo apraiškų, nereikalingų ir besidubliuojančių funkcijų naikinimas, biurokratinių procedūrų paprastinimas“, – teigė D.Grybauskaitė.

Valstybės vadovė ragino parlamentarus užsiimti principingu viešojo sektoriaus skaidrinimu, kova su korupcija ir veiklos efektyvinimu – tai galėtų užtikrinti Lietuvos narystę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje artimiausiu metu.

Seimas sekmadienį pradėjo eilinę rudens sesiją.

Seimo rudens sesija prasideda rugsėjo 10 ir baigiasi gruodžio 23 dieną. Per šią rudens sesiją planuojama surengti 24 plenarinius posėdžius.

S.Skvernelis tikisi, kad socdemai palaikys ir be formalaus susitarimo

Iki Seimo rudens sesijos pradžios nesulaukus socialdemokratų atsakymų dėl tolesnio darbo koalicijoje, vis tiek tikimasi atskirų parlamentarų, taip pat ir socialdemokratų palaikymo Vyriausybės teikiamiems projektams, sako premjeras Saulius Skvernelis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Patys socialdemokratai kol kas neskubės pasirašyti susitarimo su „valstiečiais“ dėl bendradarbiavimo, kol nesulauks partijos prezidiumo pritarimo.

„Atsakymo nebuvimas irgi yra atsakymas. Kiekvienas darykime savo išvadas. Man tai reiškia, kad Vyriausybei teikiamiems įstatymų projektams bus reikalingas didesnis politinių jėgų palaikymas (...). Aš tikiuosi taip pat iš Socialdemokratų frakcijos palaikymo ir balsavimo už tuos sprendimus, kurie reikalingi“, – sekmadienį žurnalistams Seime sakė S.Skvernelis.

Anot jo, būtų sunku rasti argumentų, „kodėl nenorima mažinti socialinę atskirtį, skurdą“ ir balsuoti prieš Vyriausybės pasiūlymus, numatant biudžete papildomus 600 mln. eurų socialinėms reikmėms.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat tikisi konstruktyvaus darbo ir iš socialdemokratų, sprendžiančių dėl bendro darbo kartu, ir iš kitų, taip pat ir opozicinių frakcijų.

„Daug kartų esu akcentavęs, kad visų konstruktyviai mąstančių Seimo narių palaikymo tikimės“, – teigė jis, paklaustas, kurios frakcijos paramos tikisi labiausiai.

Sekmadienį prieš prasidedant Seimo rudens sesijai rengtame socialdemokratų frakcijos posėdyje, anot frakcijos nario Algirdo Syso, apie bendradarbiavimo susitarimą su „valstiečiais“ nebuvo kalbama. Ar jį pasirašyti, anot jo, kaip ir skelbta anksčiau, bus sprendžiama po partijos prezidiumo verdikto.

„Tikrai niekas apie tai nekalbėjo, nes dokumentas turi būti politiškai įvertintas. Yra prezidiumas, jis turėtų būti kitą savaitę, tik po to galima kalbėti apie galimybes sėsti dirbti toliau“, – žurnalistams sakė jis.

Šiuo metu vyksta Socialdemokratų partijos skyrių apklausa dėl koalicijos su „valstiečiais“ ateities. Apklausa turi baigtis rugsėjo 20 dieną, o sprendimą priims partijos taryba, posėdis planuojamas 23 dieną. Savo nuomonę jau pareiškė 49 LSDP skyriai: 36 iš jų siūlo trauktis iš koalicijos, 7 siūlo joje likti, dar 6 skyriai ragina rengti naujas derybas dėl koalicinės sutarties. Tuo metu dauguma – 13 iš 19 – Socialdemokratų partijos frakcijos narių nenori palikti koalicijos.

G.Landsbergis: galime palaikyti valdančiųjų sprendimus pagal atskirą susitarimą

Opozicinės Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad konservatoriai ir toliau liks „konstruktyvi opozicija“ bei gali palaikyti valdančiųjų sprendimus pagal atskirą susitarimą, kaip ir buvo pavasario sesijoje, kai konservatoriai mainais už „valstiečių“ palaikymą šildymo mokestinėms lengvatoms parėmė urėdijų reformą.

„Tokiu panašiu būdu ketiname bendradarbiauti, jei tokios situacijos susikurtų, jei būtų kalba apie rimtą mokesčių reformą, apie tikrai rimtą, nuoseklią diskusiją dėl rimtos švietimo pertvarkos – esame pasirengę diskusijose dalyvauti, teikti savo pasiūlymus ir ieškoti bendrų galimybių tokius įstatymus priimti“, – teigė G.Landsbergis.

Jis sakė, kad frakcijoje kol kas nėra vieningos nuomonės, ar palaikyti Vyriausybės rengiamą kitų metų biudžeto projektą.

Valdančioji „valstiečių“ frakcija Seime turi 56 parlamentarus, konservatoriai – 31 atstovą, Socialdemokratų frakciją sudaro 19 narių. 14 parlamentarų dirba Liberalų sąjūdžio frakcijoje, aštuoni – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoje, septyni – „Tvarkos ir teisingumo“. Mišrioje Seimo narių grupėje yra penki parlamentarai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs