Atitinkamą dekretą prezidentė pasirašė šią savaitę.
Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuva iki šiol nebuvo padariusi pareiškimo dėl Tarptautinio Teisingumo Teismo jurisdikcijos pripažinimo. Iki šiol Lietuva galėjo nuspręsti, ar dalyvauti bylos nagrinėjime Hagoje įsikūrusiame teisme kiekvienu atveju duodama atskirą sutikimą.
Priėmus šį įstatymą, Lietuvos ir kitos valstybės, pripažinusios šio teismo jurisdikciją, ginčas būtų nagrinėjamas automatiškai.
Jungtinių Tautų valstybės narės labai įvairiai pripažįsta teismo jurisdikciją: vienos – plačiau, kitos – siauriau. Jos gali nustatyti tam tikras papildomas išlygas, kurioms esant ginčas neturėtų būti nagrinėjamas.
Priėmusi įstatymą, Lietuva pripažintų teismo kompetenciją sprendžiant visus teisinius ginčus su valstybe, prisiėmusia tokį pat įsipareigojimą, dėl tarptautinės sutarties aiškinimo, bet kurio tarptautinės teisės klausimo, kokio nors fakto, kuris, jeigu būtų ištirtas, būtų laikomas tarptautinio įsipareigojimo pažeidimu, ir reparacijų už tarptautinio įsipareigojimo pažeidimą dydžio.
Projekte numatomos kelios išimtys, tarp jų ir tokia, kuri neleistų Teismui spręsti ginčo, susijusio su NATO vykdoma karine operacija – išimtis nustatyta ginčams, „kurie susiję su ar kyla dėl karinės operacijos, vykdomos vadovaujantis tarptautinės saugumo ir gynybos ar bendrą saugumo ir gynybos politiką vykdančios organizacijos, kurios narė yra Lietuvos Respublika, konsensusu ar vienbalsiai priimtu sprendimu“.
Iki šiol šis teismas išnagrinėjo apie 130 bylų.