Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 01 21 /13:19

Prezidentė vetavo pataisas dėl naujos lengvatos perkant tarnybinius būstus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo Seime priimtas pataisas, sukuriančias lengvatines sąlygas tarnybinių butų gyventojams įsigyti šį būstą. Anot šalies vadovės, prieš kelias savaites priimtas įstatymas įteisina privilegijas laikiniems tų butų savininkams.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Prezidentė siūlo Seimo priimtą įstatymą laikyti nepriimtu“, – pirmadienį žurnalistams sakė prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė.

Anot šalies vadovės, prieš kelias savaites priimtas įstatymas įteisina privilegijas laikiniems tų butų savininkams.

Pataisos leidžia parduodamuose tarnybiniuose butuose gyvenantiems asmenims juos įsigyti už pradinę aukciono kainą su ta sąlyga, jeigu asmuo pastaruosius penkerius metus neturėjo savo būsto.

Seimas turės galimybę balsuoti dėl prezidentės veto atmetimo.

V.Vingrienė: nejautru

Pataisų iniciatorė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Virginija Vingrienė anksčiau patvirtino, kad jos parengtos siekiant, jog šia lengvata galėtų pasinaudoti žmonės, kurių butai parduodami po urėdijų reformos.

Ji tokį šalies vadovės sprendimą pavadino socialiai nejautriu.

„Tokia pozicija visiškai socialiai nejautri. (...) Taip mes parodome, kad metame tuos žmones šaltakraujiškai lauk, be jokio atsarginio varianto“, – BNS teigė V.Vingrienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Virginija Vingrienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Virginija Vingrienė

Pasak jos, daug gyventojų, kurių problemas pataisomis ketinta išspręsti, ne savo noru neturi nuosavo būsto, jie, anot parlamentarės, „buvo maitinti pažadais, kad tuose tarnybiniuose butuose liks gyventi iki gyvenimo pabaigos“, todėl ir nesiekė susirasti nuosavą būstą, o dabar atsidūrė aklavietėje.

V.Vingrienė ketina pataisas tobulint. „Reikėtų tobulinti ir ieškoti išeičių aiškiai akcentuojant tą socialinę grupę. (...) Ieškosime būdų ar šį pakoreguojant, ar teikiant kitą projektą“, – teigė ji.

Parlamentarės teigimu, tokių žmonių, kurie pasinaudotų nauja tvarka, „nėra labai daug“.

Pasak M.Lingės, įstatyme nustatytas penkerių metų kriterijus neįrodo nuomininko tikrosios turtinės ar socialinės padėties, o spręsti tarnybiniuose butuose gyvenančių pažeidžiamų žmonių problemas pakanka šiuo metu galiojančių teisės aktų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Mindaugas Lingė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Mindaugas Lingė

„Priimtas įstatymas galimai neatitinka Konstitucijos. Konstitucinis teismas ne kartą yra akcentavęs, kad valstybės turtas turėtų būti tausojamas, nešvaistomas, racionaliai tvarkomas, kad neleidžiamas toks teisinis reguliavimas, kuriuo tenkinami tik vienos socialinės grupės ar atskirų asmenų interesai“, – kalbėjo vyriausiasis prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais.

„Priimtas įstatymas neužtikrina būstų įsigijimo pažeidžiamiausiems asmenims ir grupėms, o atveria kelią tai padaryti visiems, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties“, – pridūrė jis.

Patarėjo teigimu, abejones dėl įstatymo patvirtino ir antikorupcinį vertinimą atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba, o teisės akto priėmimo metu nebuvo atsižvelgta į neigiamą Vyriausybės nuomonę.

Pataisų autoriai „valstiečiai“ sako, kad jį parengti paskatino „pavieniai atvejai, kai asmenys, gyvenantys valstybės įmonėms priklausančiuose būstuose, yra socialiai remtini ir neturi kito būsto, o dėl valstybės turto pardavimo gali netekti savo būsto“. Anot aiškinamojo rašo, būsto praradimas šiems žmonėms sukurtų „nepakeliamą socialinę naštą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas