„Dabartinė geopolitinė padėtis skatina mus imtis tam tikrų informacinės erdvės tvarkymo darbų greitai, bet nuo Seimo priklausys šio įstatymo pataisų priėmimo tempai“, – penktadienį prezidentūroje žurnalistams teigė ji.
Pasak jos, būtina greitai reaguoti, kai skleidžiama dezinformacija, kurstoma pažeisti Lietuvos suverenumą ir daromi kiti dalykai, kuriuos draudžia Konstitucija.
„Iki šiol reagavimas buvo gana lėtas – buvo apsunkintos Lietuvos radijo ir televizijos komisijos galios šioje srityje“, – pareiškė prezidentės atstovė.
Visuomenės informavimo įstatymo pataisomis siūloma leisti komisijai pačiai be kreipimosi į kitas valstybines institucijas nustatyti pažeidimus.
Anot prezidentės patarėjos, pataisos leis gyventojams pateikti daugiau kokybiškesnės informacijos, sugriežtinti neskelbtinos informacijos priežiūrą.
V.Būdienės teigimu, siūlomos pataisos lietuviškų televizijų veiklai didelės įtakos neturės.
„Ypatingų pasikeitimų nėra. Reikalavimas, kad iki 90 proc. laidų būtų transliuojamos ES kalbomis, praktiškai paliečia keletą kanalų, kur yra iki 30 proc. transliuojama arba retransliuojama ne ES kalba“, – teigė patarėja.
V.Būdienės teigimu, priėmus pataisas palydovinės televizijos paslaugas teikianti bendrovė „Viasat“ pateks į retransliuotojų sąrašą ir turės laikytis nustatytų jiems reikalavimų
Tačiau ji akcentavo, kad naujos pataisos privers reikalavimų laikytis ir tuos retransliuotojus, kurie iki šiol galėjo apeiti reikalavimą dėl pažeidimų nutraukti kai kurių rusiškų kanalų rodymą.
V.Būdienės teigimu, priėmus pataisas palydovinės televizijos paslaugas teikianti bendrovė „Viasat“ pateks į retransliuotojų sąrašą ir turės laikytis nustatytų jiems reikalavimų.
Transliuotoms ir retransliuotojams siūlomos dviejų dydžių baudos – už kurstymą pažeisti teritorinį vientisumą siūloma bausti iki 50 tūkst. litų, o už žalingų įpročių propagavimą – iki 100 tūkst. litų.
Lietuvos radijo ir televizijos komisija pati nustatytų nuobaudų skyrimo tvarką.