„Tai natūralu, ir tie interesai yra esminiai – energetinio savarankiškumo, energetinio saugumo, tiekimo diversifikavimo interesas, kai mes norime kai kurių Rusijos kompanijų monopolinę padėtį, tiekiant mums energetinius išteklius, apriboti, išskaidyti, pasiekti, kad galėtų ateiti kiti tiekėjai, tuo pačiu mažinti importuojamų energetinių išteklių kainas. Rusijos interesas, aišku, išlaikyti tą monopolinę padėtį ir kuo daugiau iš mūsų uždirbti. Čia mūsų interesai išsiskiria, tą visi matome, ir su tuo tenka susitaikyti“, – antradienį Žinių radijui sakė Darius Semaška.
Pasak jo, Lietuvos Vyriausybė, valstybės institucijos dirba, kad pagerintų verslo aplinką ir sąlygas, siekia susitarimų su Rusija.
„Per pastarąjį pusmetį pasirašytos dvi sutartys – dėl tilto per Nemuną statybos (...) ir dėl bendradarbiavimo standartizacijos, metrologijos ir atitikties įvertinimo srityse, irgi padėsiantis mūsų verslui mažinti tam tikrus barjerus, biurokratines kliūtis“, – kalbėjo D.Semaška.
Jo teigimu, bendraujama ir aukščiausiu politiniu lygiu: „Prezidentė yra bendravusi ir dalykiškai kalbėjusi ir su buvusiu Rusijos premjeru, dabar prezidentu Vladimiru Putinu, ir su buvusiu prezidentu, dabar premjeru Dmitrijumi Medvedevu“.
Anot jo, santykiuose su Rusija „yra daug teigiamos dinamikos“, dinamiškai vystoma prekyba, investicijos, tarkime, eksportas į Rusiją pernai siekė beveik 12 mlrd. litų, importas – 26 mlrd. litų.
„Tie skaičiai sudaro labai didelį svorį apskritai mūsų užsienio prekyboje. Rusija yra viena iš pagrindinių mūsų partnerių, ir tos apimtys vis auga. Gal net kartais galima pagalvoti, kad tas lyginamasis svoris net šiek tiek per didelis. Čia dinamika labai pozityvi“, – kalbėjo prezidentės patarėjas.