2021 11 03

Prezidento patarėja apie pandemijos valdymą: reikia klausyti ekspertų, mažiau politikuoti

Siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją, reikia klausyti sveikatos ekspertų, o ne politikuoti, teigia prezidento vyriausioji patarėja ekonomikai ir socialinei politikai Irena Segalovičienė.
Mobilusis Covid-19 testavimo punktas Vilniuje
Mobilusis Covid-19 testavimo punktas Vilniuje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Reikia labiau klausyti ekspertų. Jeigu mes pasižiūrėtume tiek į prezidento suburtos ekspertų tarybos pasiūlymus, kurių buvo 16 paketų – kas kartą yra rekomendacijos, jeigu pažiūrėtume ir į Vyriausybės ekspertų rekomendacijas, iš tiesų, labai daug pasiūlymų yra neįgyvendinta“, – trečiadienį LRT laidoje „Dienos tema“ sakė patarėja.

„Mums atrodo, kad reikia klausyti ekspertų ir mažiau politikuoti“, – pridūrė ji.

Anot patarėjos, pandeminė situaciją šiuo metu sudėtinga ir tai buvo viena iš priežasčių, kodėl prezidentas vetavo įstatymo pakeitimus, kuriais buvo siūloma įvesti mokamus testus nepasiskiepijusiems darbuotojams.

„Situacija yra labai sudėtinga, tai yra viena iš priežasčių, dėl ko šitas įstatymas yra nesavalaikis. Mes turime valdyti pandemiją ir, kalbantis su Sveikatos ekspertų taryba, tikrai matėme įžvalgas, kad ant stalo nėra padėtų sprendimų pandemijai valdyti. Mes negalime prisidengti šita priemone tikėdamiesi, kad ji išgelbės epidemiologinę situaciją. Pandemija turi būti valdoma kompleksiškai. Šiandien mes neturime jokių sprendimų ant stalo – nei viešai diskutuojamų, nei su ekspertais tariamasi dar kol kas nėra“, – teigė I.Segalovičienė.

Ji pridūrė, kad siūlomi pakeitimai buvo „tam tikras ieškojimas lengvų kelių, prieš pastatant vakcinaciją ir priešinant žmones“.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį vetavo Užkrečiamųjų ligų įstatymo pakeitimus, kuriais buvo siūloma įvesti mokamus testus nepasiskiepijusiems darbuotojams.

Šalies vadovo teigimu, įstatyme numatytas reguliavimas gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus.

Tai, anot Prezidentūros, reikšmingai sumažintų privalomai tikrintis sveikatą dėl užkrečiamosios ligos turinčių darbuotojų skaičių ir lemtų pavėluotą COVID-19 ligos diagnostiką ir nekontroliuojamą plitimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų