„Aš asmeniškai vertinčiau labiau teigiamai“, – antradienį Žinių radijui sakė Gitano Nausėdos patarėjas.
„Žinant, kokioje geopolitinėje aplinkoje esame ir kaip greitai pasaulis slenka ir keičiasi, mes bet kokiu atveju pasiginčydami, pasierzindami, pasimušdami, jeigu reikia, ėjome pakankamai dideliais žingsniais į priekį. Be Seimo ir Vyriausybės tai nebūtų įmanoma“, – pridūrė jis.
Pasak F.Jansono, 2020–2024 metų kadencijos Seimas susidūrė su daugybe iššūkių.
Anot jo, dalį iššūkių, susijusių, pavyzdžiui, su nacionalinio saugumo klausimais, įveikti pagal to meto lūkesčius pavyko, tačiau patarėjas taip pat priminė nepriimtą Vyriausybės siūlytą mokesčių pertvarką.
„Kiekvienas galime pažiūrėti į stiklinę. Kaip bežiūrėtume, visada būna pusiau pilna arba (pusiau tuščia – BNS)“, – kalbėjo F.Jansonas.
Kadenciją baigiantis Seimas antradienį renkasi į paskutinį posėdį, jame valdančiąją daugumą sudarė konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.
Šiam Seimui teko spręsti klausimus, susijusius su COVID-19 pandemijos, neteisėtos migracijos iš Baltarusijos valdymu, dėl Rusijos karo Ukrainoje pirmą kartą šalyje buvo įvesta nepaprastoji padėtis, Rusija pripažinta teroristine valstybe, surengtas NATO šalių parlamentų pirmininkų susitikimas.
Parlamentarai priėmė kelias Konstitucijos pataisas – įvedė tiesioginius merų rinkimus, leido į Seimą kandidatuoti nebe nuo 25 metų, o nuo 21 metų, nustatė dešimties metų ribojimą per apkaltą atleistiems asmenims kandidatuoti į Seimą ir prezidentus.
Ketvirtadienį į pirmą posėdį rinksis naujasis Seimas. Savo pirmąjį posėdį naujai išrinkti parlamentarai pradės priesaika, taip pat bus renkama Seimo vadovybė.
Į naują parlamentą išrinkti 62 dabartiniai Seimo nariai.